Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok ember miert nem mer meg...

Sok ember miert nem mer meg ma sem allo helyzetben klimazni a kocsival?

Figyelt kérdés

Azt hiszik felforr a viz menetszel nelkul, mint valami skodaban. Tobb ismerosom ha dugoba er, akkor is kikapcsolja a klimat.

Tavaly nyaron a 40 fokban ratettem a diagot az automra. Ugyan ugy 88-90 fok volt a viz klimaval egyhelyben, mintha haladnek 90-el.


máj. 27. 13:27
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
89%
Nem értenek hozzá, megmaradt a kiskorukból a szokás.
máj. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
64%

"Tavaly nyaron a 40 fokban ratettem a diagot"

Eszerint te sem voltál biztos benne!

Néha jobb tájékozatlannak lenni, nekem sosem jutott eszembe lekapcsolni, igaz, nem is hallottam ilyen 'okosságot'.

máj. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
En biztos voltam benne, hogy nem lehet gond, amig a mutato kozepen all. Amugy meg mindig van diag a kesztyutartoban..
máj. 27. 13:49
 4/39 anonim ***** válasza:
86%
Az a kis mutató pont erre való.
máj. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
27%
Nem a víz forr fel, hanem az akksi merül le.
máj. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
92%

"Nem a víz forr fel, hanem az akksi merül le."


Mitöl merülne le? A klímakompresszort a motor hajtja ékszíjjal. Hasonlóan a generátorhoz.

Megdöbbentö módon az akksi töltése is megy alapjáraton, meg a klíma is.

Némileg megelmelkedik az alapjárati fogyasztás, mert valahonnan kell az energia a klímának is, de igaz a menetközbenire is.

máj. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
30%

"Az a kis mutató pont erre való."


Az pont kb. semmire nem való, épp ezért sok mai autóban nincs is már.

kb. 80-110 fok közt egy millimétert sem mozdul, mert a korai típusoknál, ahol még valóban arányosan mozgott a hömérsékletnél, infarktust kaptak a hozzánemértö felhasználók, amikor kicsit feljebb ment a nyári kánikulában, mint a megszokott.

máj. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
100-105 fok kozott kapcsol a ventilator, addig nincs semmi latnivalo. Tehat ha 110-nel megindulna felfele valami miatt a muato, meg mindig tudsz reagalni. Erre pont jo.
máj. 27. 14:19
 9/39 anonim ***** válasza:
8%
#6 Akkor modern autód van. Nem minden autó generátora működik eléggé alapjáraton. Motorkerékpároké meg konkrétan merül alapjáraton.
máj. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
86%

9 kérdés kinek mi a modern. Van egy 24 évesem, azon sem merül. Motornál meg utoljára simsonnál meg ETZ-nél foglalkoztam a töltéssel, így ebben nem tudok érdemben nyilatkozni.


Viszont amit mondasz, hogy ha nem tölt alapjáraton a generátor, azon az sem javít, ha a delkivens lekapcsolja a klímát. Hacsak nem olyan ratyi az alapjárat, hogy klímával még az is leesik.

máj. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!