Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókereskedéseknél hogy...

Autókereskedéseknél hogy működik ez a dolog? A többit lent!

Figyelt kérdés
igazából már kinéztem pár japán verdát ami tetszik és sokak szerint a japán autók a legnagyszerűbbek. A kérdésem az lenne hogy miként működik a dolog egy autóker.-ben? Felmegyek vidékről Pestre, körbenézem a kocsit kipróbálom és kész? A kereskedő segít a névre íratásban? Kábé mennyi időt vesz igénybe a procedúra? ÉN is vezethetem a kinézett autót vagy csak a kereskedő? Ha nem engedi meg hogy a-z ig átnézze az autószerelő ismerős, akkor alapból felejstük is el a járgányt? Elnézést a sok kérdésért csak nem akarom ezeket telefonban egy kereskedőtől megtudakolni, még azt hinné direkt kötözködni akarok...előre is köszönöm a válaszokat!!!
2010. nov. 2. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Odamész, körbenézed, felteszel sok-sok kérdést, kipróbálod. Általában ennyi t szoktak engedni. Aztán alkudozol kicsit, és lehet, hogy elmegy veled egy ismerős szerelőhöz.

A papírmunkát el szokták végezni némi felár ellenében, és általában másnap már a nevedre írva vár az autó.

2010. nov. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a Maxabonál vettem a kocsimat, nagyon korrektek voltak. Kipróbáltuk, körbejártuk, értékesítő csávó körbemérte egy műszerrel a festékvastagságot, mondta is, hogy a hátsó csomagtartó újra lett fújva és mutatta is a műszert, hogy valóban vastagabb a réteg. Mindent meg lehetett nézni, szerelőt igaz én nem vittem. A papírokat ők intézték, szerdán megnéztük az autót, pénteken el is hoztuk, átírva, biztosítás megkötve, nekem semmit nem kellett csinálni, csak fizetni. Ez persze csak akkor működik, ha készpénzre veszed, a hitelnek kicsit több az átfutási ideje. Egy másik kereskedőnél, Győrben viszont majdnem ráfaragtam, mert semmit nem tudott a kocsiról, amit kérdeztem, plusz már majdnem adtam a foglalót, amikor kinyögte, hogy motorcserés volt a kocsi. Én azért is néztem nagyobb kereskedésekben kocsit, mert kisebb az esélye az átverésnek.
2010. nov. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mostmár hellyel-közel képben vagyok! :)
2010. nov. 4. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!