Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy mikor...

Miért van az, hogy mikor felengedem a gázpedált, búgó hangot hallok, és amint benyomom a kuplungot ez azonnal megszűnik?

Figyelt kérdés
A kérdés a búgó hangra vonatkozik, hogy mi csinálhatja, és bajt jelent-e?
2010. nov. 3. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
kinyomócsapágy
2010. nov. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

más lesz ott a gond.

a kinyomócsapágynak éppen akkor van hangja, amikor benyomják a kuplungot.

én inkább a sebességválóra gyanakodnék.

2010. nov. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy a leírásodból kiveszem, szerintem az a motorfék hangja lesz. Ez nem rendellenes, teljesen normális. Akkor nincs hajtás, üzemanyagot sem kap a motor és így a motor fékezi a kerekeket. Ha kinyomod a kuplungot akkor ez megszűnik, mert nincs kapcsolat a kerék és a motor között. Minél nagyobb fordulatnál veszed el a gázt annál nagyobb a hang.
2010. nov. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
sőt ha 90 körül visszarakod kettesbe akkor mégnagyobb hang lesz :D
2010. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még egy kis adalék hozzá: régebben csak nyári gumi+ alufelnivel csinálta, téligumi+lemezfelnivel nem. Utána ez már mindegy volt neki. Olyan is volt, hogy csak 3-asban, de most azt figyeltem meg, hogy már 4-ikben is. A sima motorfék hang az nem az amit én hallok, szerintem. Ha az lenne, azt mindig hallanám nem? Lehet,hogy tényleg a váltó....?!
2010. nov. 3. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!