Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek opel astra g,...

Szerintetek opel astra g, astra h, vagy volkswagen golf IV-V? Melyiket válasszam, ha 3-5 éves,1.6-os használt autót akarok venni? Nem apuka 22 éves kisfiának kell, hanem fiatal párnak, akár gyerekkel?

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Van ilyen hogy 5éves 4es golf?


Én ha ezzek közül kénne válaszak akkor V Golf, én nagyon szeretem őket.

2010. nov. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen újabbat vegyél. Tehát V-ös, vagy H. H-ból eléggé sok van, ezért maradt az V-ös Golf.
2010. nov. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
V golf, veszel bele zenét, szép felnit rá és megvan a tuti kocsi
2010. nov. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

utolsó vagyok

nem figyeltem, hogy gyerekek is lennének bocs. (nem olvastam végig)

De még mindig a V Golf elég biztonságos meg az szerintem tökéletes gyerekek mellé, mondjuk az Astra nagyobb csomagtartó miatt jobb mert ha ki kell venni a gyerek ülést, stb.

2010. nov. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat.

akkor kicsit bonyolítom a témát. azt mondták többen, hogy a golfnak magasabbak a fenntartási költségei, arról nem is beszélve, hogy árbeli különbség is van. tudom, hogy a minőségért fizetni kell, de ugye nem csak a vételárat kell figyelembe venni, hanem az élettartam alatt felmerülő többi kiadást is.

olyanról tudtok, hogy ugyanazon típusú, de eltérő évjáratú autók között lenne különbség?

köszi a válaszokat!

2010. nov. 8. 11:30
 6/12 anonim ***** válasza:
épp énis e két auto között vacilálok,hogy melyiket vegyem meg. 5-ös vagy H? nekem az golf sportosabb,de drágább minden tekintetben.
2010. nov. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 3,5 éves Golf V 1.6-unk van. Egy EGR-szelep csere volt eddig a kötelezőkön kívül, mert pont szerencsétlenül koppant az autó alja. Amúgy nagyon masszív (volt pár koccanás, amit nyom nélkül átvészelt) és megbízható autó, az utastér hosszú távon (kb. 1500 km) is egészen kényelmes 4 személynek. Arra viszont érdemes felkészülni, hogy ez a motor városban és sztrádán nem a legtakarékosabb. Budapesten, a dugóban 10-11 litert fogyaszt, autópályán pedig 8 és 9 között óra szerint 140 körüli sebességnél. Németországban 180-al (amit még könnyen elér és tart, de ennél már nem érdemes tovább hajszolni) 10-12 litert nyel be. Viszont országúton, békés 90 körüli sebességgel 6 liter körül iszik. Az Astrát nem ismerem, de arról is jókat hallottam. Szerintem inkább a konkrét példányok alapján dönts, ha valamelyik típusból kifogsz egy nagyon jó találatot, azt vedd, nem foghatsz igazán mellé sem az Astrával, sem a Golffal, mivel elég kiélezett a verseny közöttük. Mi is azért vettük a Golfot, mert találtunk egy kiváló ajánlatot. No meg a jobb értéktartása miatt, mert legalább 8-10 évig szeretnénk megtartani, majd eladni.
2010. nov. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocs nem EGR, hanem lambda szonda csere volt:)
2010. nov. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat, nagyon hasznosakat írtok.

a legújabb vélemény, amit hallottam, hogy opel-en belül a g astrak jobban össze vannak rakva, mint a h-k. igaz, hogy a h designosabb, de azt mondják szakemberek, hogy strapabíróbb a korábbi verzió. vélemény?

nem mondom, hogy nem tetszik a golf, csak azért az már egy komolyabb kategória.

2010. nov. 8. 22:05
 10/12 anonim ***** válasza:

Na mire esett a választásod végül?

Én is ebben a cipőben járok,de én ,ár belül letettem a voksomat a Golf mellett mert olyanom még nem volt és már nagyon régóta tetszik,de én IVeset fogok.

Szerintem az Astrákkal is jól jársz,én imádom őket,a megbízhatóság, az egyszerűség és a kényelem megtestesítői számomra.

Remélem a IV-es Golffal is ez lest a tapasztalatom,mert ha igen lehet hogy később egy Passatra fogom cserélni.

2010. nov. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!