Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent a szekvenciális váltó?

Mit jelent a szekvenciális váltó?

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

itt a kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilte..


itt a válasz:

[link]


A szekvenciális váltó váltókarját csak előre-hátra kell mozgatni a le-fel váltáshoz. Ez nem tip-tronic: a váltó teljesen mechanikus, a kapcsoló szerkezete teljesen más, mint a hagyományos váltóké. Lehetséges persze a váltókar elektromechanikus mozgatása (például kormányról), de az alapvető működés a lényeg. A visszafelé kapcsolgatás közben van egy határoló, nehogy üresbe (vagy hátramenetbe) váltsunk. Ezen határolón csak kibiztosítás (gomb, bowden, stb) után juthatunk túl. Kifejezetten versenycélú átalakítás, tisztán utcai autókra még külföldön sem igen használják - egyelőre... (mindenki próbált már szekvenciális váltót, aki vezetett motorkerékpárt: fokozatok kapcsolása egymás után...)

2010. nov. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amit most néztem kocsit abban ez van, 6 sebességes.
2010. nov. 10. 21:01
 3/6 anonim válasza:
Octavia RS?
2011. nov. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
VW Touran. Már az enyém. :)
2011. nov. 27. 09:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Motorokban is szekvenciás váltó van.
2015. jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 cross23 válasza:
én csak kinéztem egy olyan cross motort, az jó ? a motoroknál ? vagy könnyű kezelni ?
2015. dec. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!