Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Személygépkocsi műszaki...

Személygépkocsi műszaki vizsgáztatása?

Figyelt kérdés

A kérdés lényege: Ki viheti a vizsgára a kocsit? A tulajdonos vagy az üzembentartó? Ott kell-e lenni mindkettőnek? Hallottam valamiféle "meghatalmazásról".

Mennyibe kerül most egy vizsgáztatás?


2010. nov. 12. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:

üzembentartó viheti, vagy bárki az üzemben tartó meghatalmazásával, még akkoris kell meghatalmazás ha te vagy a tulaj DE nem tudod bizonyítani pl a törzskönyvvel. Ha az náald van és te vagy a tulaj, akkor simaügy.


26000 forint körül van

2010. nov. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bárki viheti, amennyiben nem az üzembentartó viszi akkor meghatalmazás kell.

16300 ft a közlekedési felügyeletnél, kihelyezett vizsgánál(szervizekben) 18-22 ezerig.

2010. nov. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én vagyok az üzembentartó, és én is vinném, de a törzskönyv a banknál van.
2010. nov. 12. 21:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell törzskönyv, max meghatalmazás.

Üzembentartónak az sem...

2010. nov. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. nov. 13. 09:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Ennyi jószándékú tájékozatlan embert!!

Csak a tulaj vagy akinek irásbeli meghatalmazása van!

Érvényes forgalmi, felelősségbiztositás és törzskönyv meg a szokásos igazoló okmányok minden esetben.

Előre be kell jelentkezni,telefonon is lehet.

Ezek a KPM műszaki vizsgahelyeire vonatkoznak.

A vizsgadij mindig attól függ hogy hova viszed!Ha zárt tecnológiás ott több.Ha KPM és Te fölkészitetted teljesen korrekten ott harmada,fele --tehát sokkal olcsóbb ,de Ők még egy csavart sem húznak meg,tehát Neked kell fölkésziteni.Ha ott helyben és aznap kitudod javitani a hibát akkor megengedik,de újra sorbanállás--fizetni nem kell megint.

Ha nem javitható a helyszinen akkor kapsz két hónap hosszabitást,de a vizsgadij ugrott és újra be kell fizetni,de a forgalmid az új vizsgától számit.

Remélem nem hagytam ki semmit.Sok évig a két autómat és motoromat a KPM-hez hordtam és az alatt egyszer vágtak ki.Szigoruak,de korrektek!

2010. nov. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves tájékozott.

1 hónapja vizsgáztattam az autómat, én vagyok a tulajdonos, mégis meghatalmazás kellett az üzembentartótól.Erről ennyit.

Érvényes forgalmi engedély, és biztosítást igazoló csekk kellett, törzskönyv nem.

Részemről ennyi.

2010. nov. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
tegnap 17:40-nek!Lehet hogy furcsa a kérdésem de::ha az üzembentartó viszi műszakira akkor meg neki kell tőled meghatalmazás?Vagy hogy van ez mert ez előttem nem tiszta mivel ilyennel még nem volt dolgom mert csak a sajátomat vittem és mindegyik járgánynál első alkalommal kérték a törzskönyvet.Ha már benne vagy a rendszerben akkor lehet hogy nem kérik.Szerintem mindenképpen jobb ha kéznél van vagy van róla igazols az Otp-től.
2010. nov. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!