Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MIért nem indul a simsonom,...

MIért nem indul a simsonom, miután bemelegszik?

Figyelt kérdés
Szinte elsőre beindul, megyek vele egy kört, leállítom, és onnantól az isten se tudja beindítani. Mi baja? Már annyi mindent cseréltem benne, kipucoltam, de mégse.
2009. jan. 11. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha hidegen nagyon könnyen, akár még szívató nélkül is beindul, akkor túl sok üzemanyagot kap. Ebben lehet ludas a lyukas úszó, a túl nagy főfúvóka vagy túl magasra emelt súbertű. Ha hidegen szívatóval indul, akkor vagy a kondenzátor adja meg magát melegen (gyakori), vagy a gyújtótekercs és a gyújtótrafó sztrájkol (ritkább).
2009. jan. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg a szivatót! (a karbiból tekerd ki)

Gyakran előfordul, hogy a szivatón lévő gumi elöregszik és átengedi a benzint. Olyan mindha folyton szivatóval motoroznál.

A haweromnak nemrégiben ugyanígy kitekerték a szivatót valakik, és egy kis kavicsot beleraktak.( de írtad, hogy kipucoltad, tehát valszínű, hogy nem ez a baj)

De én azért mindenképpen megnézném ha mondjuk suli után csinálná ezt!

2009. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én egyszer ugyanígy jártam. Amíg be nem melegedett ment szépen, utána nem lehetett elindítani, míg le nem hűlt.

Próbáld meg egy ilyen nem indulásnál ne csinálj semmit, csak várd meg amíg lehűl. Ha utána indul, akkor a gyújtótekercs a hibás 99%-ban!

2009. jan. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!