Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minek szereltetnek xenont a...

Minek szereltetnek xenont a kocsiba, ha csak vakítani tud?

Figyelt kérdés

Észre vettem, hogy nem világít sokkal erősebben, mint a sima, de viszont kiba***ttul vakít!

Az ilyenek minek szereltetnek ilyet a kocsijukba?


2010. nov. 17. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
mert menők lesznek tőle.
2010. nov. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rossz az észrevételed, mert a xenon minimum 6X-os fényerőt tud a halogénhez képest. Én Lux mérővel lemértem a saját kocsimon, de jól van beállítva, nem vakít senkit, sose villognak rám. Én viszont sokkal jobban látok. Tehát nem a xenon a szar és fúúúj, hanem aki beletákolja és nem állítja be.
2010. nov. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Aki utólagosan épít be xenont a lámpatest cseréje nélkül, az mind tákolós hülye gyerek.

A gyárilag xenon fényszóróval szerelt kocsik lámpáinak más a vetítési képe, mint a hagyományos halogénnek, és ahhoz, hogy legális legyen kell lámpa mosó és automata magasságszabályozó.

tehát a valaki, beépíti az utólagos 10-20 ezer forintos szetteket, az állítgathatja a lámpáját, vagy vakítani fogja a szembe jövőket, vagy az autó elé 3 méterre fog világítani. és egyértelmű, hogy nem az utóbbi beállítást választják a homasita törzsvásárlói.

2010. nov. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul állítják be egyesek a xenont, vagy mi a pontos neve... Mindig látom, hogy 30 méterről már zavarja a szemem, a lilás/fehér éles fény...
2010. nov. 17. 18:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg büntetnek is érte,ha a sima halogén helyett beépittetik a xenont,hiszen attól függetlenül,hogy árulják a boltokban,nem szabványos és ezért vakitanak a hagyományos lámpatestekben!
2010. nov. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok, van lámpamosóm gyárilag, és elektromosan állítható a magasság is. (oké nem magától állítja) De soha semmilyen gondot nem okozott senkinek, rendőr se szólt érte, pedig igazoltattak nem1szer. És nem kell , hogy lilás kékes legyen, mert csak 6000K -től lesz kékes lilás. Egy 5000K simán fehér.
2010. nov. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért vakít, mert a Xenonban nem ott van a fény kiindulásának a pontja, mint a halogénban. Magyarul nem az optikai középpontban helyezkedik el.

Ha gyárilag nem automatikusan állít az nem elfogadható. Megbuksz műszakin. Ha kicseréled automatikusra az átalakításnak minősül és megint megbuksz. Ha kékesen világít akkor is. Nem érdemes kicserélni, ha alapból nem gyári. ( 6/1990. KöHÉM <-- itt találsz válaszokat )

2010. nov. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!