Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada 2105 kocsiban kiszedtem...

Lada 2105 kocsiban kiszedtem a gyári szivargyújtót, egy pozitív a közepén és egy föld vezeték a külső héjon volt rajta, az én általam megvett szivargyújtón pozitív és negatív vezeték van. Mit csináljak, hogy működjön?

Figyelt kérdés
Rádugtam a földre a negatívat hátha, de nem jött be, akkor hova és mit kéne?
2010. nov. 17. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
A ladában nincs földelés, csak test. Azaz negatív pólus. Ha a pozitív bemenetre áramot kötsz, a negatív pólust pedig letesteled működnie kell. Ha a gyári vezetékre kötöd rá, és nem működik, akkor máshol van a hiba. Ladánál biztosítéktáblára gyanakodnék.
2010. nov. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, testkábel (bár, sárga/zöld színű) :D, jó, de hogy lehet az, hogy amikor még gyári volt benne, akkor működgetett? szóval villogott a töltést jelző LED. Elvben akkor még félig volt jó a bizti? a biztosíték vagy jó vagy nem, nem? Mondjuk a szivargyújtó egyik fele, nagyon el volt korrodálva. Ez is okozhatta a villódzást. Tehát elvben ha minden oké, akkor működnie kellene... Köszönöm a válaszod.
2010. nov. 17. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Sárga/zöld, vagy fekete/kék teljesen mindegy, lényeg, hogy az egyik a pozitív, másik a test. de... nem lehet, hogy te a szivargyujtó világítására kötötted rá a testet?! próbáld meg bekötni a pozitívot, testet meg adj neki valahonnan a a kaszniról. Ha úgy működik, akkor a testet húzd el a műszerfal valamelyik testpontjától.
2010. nov. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A világítása az ott volt fölötte, hát ha a világítás vezetéke a szivargyújtó külsejéhez volt kötve, akkor arra kötöttem, a piros a pozitív és a 2 színű meg a negatív/test. És nem műkszik, de köszönöm, megpróbálom az ötleted majd, hátha működik.
2010. nov. 17. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!