Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy autót, az átiratásn...

Vettem egy autót, az átiratásnál derült ki, hogy végrehajtás alatt van (a tulajnak tartozása van). Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Követelhetem-e a vételár mellett egyéb költségeim megtérítését is (eredetiség vizsgálat, kötelező biztosítás) az eladótól? Mit tegyek, ha nem adja vissza a pénzt?
2010. nov. 25. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
rossz hírem van ... ezt így akkor buktad, mert sajnos semmit nem tudsz tenni, max perelni az illetőt (feltéve h nem hamis adatokat adott meg) 10 éven keresztül, de pénzt sosem látsz sztem
2010. nov. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
nos hát igen, itt jön az hogy mennyire voltál precíz az adásvételinél. Elvileg az adásvételiben benne van hogy az eladóé az autó, és tartozásmentes. Az adásvételiben benne van a régi tulaj összes adata, amit te aláíráskor egyeztettél a személyivel (sőt, az eredetiségvizsgálaton is). Szóval ha alá lett írva, szerintem beperelheted, hogy az adásvételi szerint eladónak nem volt terhe a kocsin, de mégis van, vagyis hamisan állította hogy nincs. Aztán hogy ki nyer az már más kérdés, de szerintem egy ilyen per nyerhetőnek tűnik. Az más kérdés hog mennyi idő alatt...
2010. nov. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!