Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladnám autómat, de hogyan...

Eladnám autómat, de hogyan hirdessem meg?

Figyelt kérdés

Eladás előtt meg kell nézetni az autót, hogy van-e baja, vagy az a vevő dolga? Nincs komoly baj, csak laza a váltó (én már megszoktam, de tudom, hogy nem normális). Régebben volt baja a katalizátornak, de akkor megcsináltattam, ilyenekről is írjak a hirdetésben? Mennyire előny, ha van törzskönyve, meg szervizkönyve?

Mentségemre legyen mondva, hogy nő vagyok, első autóm, és egyáltalán nem értek hozzá. Ez nyilván nem fog szerepelni a hirdetésében, csak nektek mondom.

Mennyire szokás kicsit drágábban meghirdetni? Gondolok arra, hogy úgyis alkudozna a vevő. Reálisan az autó 500.000-et ér, de sokat költöttem rá, ezért 650-ért szeretném eladni, mert vigyáztam rá, jó állapotban van a váltót leszámítva. Tegyem ki 700-ért a hirdetést? Amúgy az 500 valóban reális, 530-tól 950-ig láttam pontosan azt a fajta autót meghirdetve, amit eladásra szánok.


2010. dec. 5. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindent bele kell írni ami pozitívum, meg a nagyobb hibáit(nyilván ha van rajta a 1.5centis karc azt nem kell). Valóban am senkit nem fog érdekelni h mennyit költöttél rá, m költhetsz rá akármennyit, azt már akkor se fogod visszakapni. M hiába teszed ki 700-ra, ha 500-ért már fog tudni venni a vevő egy ugyanolyan évjáratút. Az már egy másik kérdés h mikor hullik ki alólla. Törzskönyve elvileg alapból kell h legyen, m az új tulaj csak azzal tudja átiratni. Ha hitel van az autón akkor a benknál van, ha nincs és mégsincs, akkor nagyon régen megvan az autó, v elveszett a tk. :D
2010. dec. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt írd ki, hogy hölgy tulajdonostól, előnyösnek tartják. :)
2010. dec. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Illetve azt is hogy rendszeresen szervizelt, törzskönyves.

Előző voltam.

2010. dec. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
én pl nemvennék nőtől autót.. lehet hogy a pasik jobban széthajtják, de a nők többsége kevesebbet foglalkozik a kocsijával és még tönkre is teszi.. pl kuplung nélkül váltás, kuplungcsúsztatás váltáskor, stb..
2010. dec. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jogosítványt sem adnak olyannak, aki nem tud váltani. Honnan ez a diszkrimináció, hogy a nőknek ismeretlen dolog a kuplung? A hozzászólásod teljesen értelmetlen.


Ezzel a sztereotípiával mondhatnám, hogy nem veszek férfitól autót, mert szétbagózza, hajtja veszettül, és mert azt hiszi, ismeri az autót, otthon fusizza. Én nem értek az autókhoz semmit, épp ezért mindig szerelőre bízom, ha baj van, nem bagózom tele, és nem hajtom, mint egy őrült.

2010. dec. 5. 14:29
 6/7 anonim ***** válasza:

szia!

Írd le milyen autórol van szó, elsőkörben.

Másodszrra hogy ha ~500e körül van a reális árra és valóban elszeretnéd adni akkor rakd fel ~600e ft ért és úgy is engedsz vmenyit tehát 550e körül eladtad. Azt hogy milyen extra van benne és hogy te neked mennyibe van a kutyát nem érdekli. :)

2010. dec. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát, azért nem mindegy milyen extra van benne, vagy mi lett cserélve benne, de valószínű, hogy ebben az árkategóriában nem sok minden lehet benne ami érdekli a vevőt.
2010. dec. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!