Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit értenek az alatt, hogy a...

Mit értenek az alatt, hogy a kamionoknak a motorja le van fojtva? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Értem itt, hogy a lóerő vagy fordulat.Mert sok helyen olvasni, hogy le van fojtva és ezért nem tud olyan jól gyorsulni.Hogy ezt kilehet belőle szedni vagy akkkor valami gyengébb lesz pl nyomaték?

A válaszokat előre is köszi.


2010. dec. 11. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fordulatszámban nincs amiért fojtani,erre ott a sebességlimitátor,ami a sebesség függvényében (89km/h)korlátoz,de az bármilyen fordulaton belép.Tehát akár 3000 akár 2800,10 vagy 12 fokozat ,limitál
2010. dec. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
először is kedves kérdező ezt megcáfolnám: "ezért nem tud olyan jól gyorsulni." <-- ugyanis nemtudom kamiont láttál e már gyorsulni potkocsi nélkül? ha nem akkor elmondom hogy haveromnak van egy 2.0 Honda accord benzines és én a céges DAF XF105 Super space-szel simán legyorsulom, igaz csak 90-ig mert a daf 90-nél ennek a bizonyos tiltásnak köszönhetöen nem megy gyorsabban, és h mi ez a tiltás? ugye a gázpedál elektronikus és végülis ott tilt ez a bizonyos szabályzó, de ha kiszeded az egyik biztositékot ami ehhez tartozik vagy felteszel egy mágnest (kamionosok ismerik ezt a "trükköt") akkor képes akár 170km/h val menni! igen NEM elirás 170km/h!!!! de ezt nem tartosan mert a kamionok motorja nem arra van tervezve h hoszu távon "sokat" pörögjön
2010. dec. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jó de olyan 2500-as fordulatig lehet pörgetni.Illetve elvileg függ a tengelyáttételtől mert azt mondják, hogy a 4x2-es jobban gyorsul a 6x4-esnél.
2010. dec. 12. 09:30
 4/12 anonim ***** válasza:

A 6x4-s inkább teherviselő tengelykombináció nem gyorsuló,építőiparban vl fakitermelésnél előnyős,autópályaüzemmódban elég az egy hajtott tengely,cél a kevés surlódás,a súlyterhelés ilyen körülmények közt amúgyis limitált.

Valóban a vontató pótkocsi nélkül irtózatos gyorsulásra képes,egyszer volt alkalmam lemérni egy FH 700 at,0-90kmh,mindössze 6 mp-természetesen száraz aszfalton.40 T összsúlyal 0-60kmh 16mp,60-90kmh 5mp!!

2010. dec. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tehát ha a volvo üresen 6 mp alatt fön van 90-en gondolom ez 4x2-es.Akkor a 6x4-es nek se kell sokkal több idő vagy tévedek??
2010. dec. 12. 09:56
 6/12 anonim ***** válasza:
2.vok! 6x4-es alatt pl mien felépitményesre gondolsz? billencs?? mert az se mindegy mármint a felépitmény, mert vmeiknek sokkal nagyobb suly is van, meg azért pl egy nyerges vontato LE-re is erősebb mert (bocs ha rosszul tom) a Volvo FM7-es a billencs felépitménnyel 280lovas mig a nyergesbe van már 770lovas is! de mint irták elöttem irták a gyorsulása felveszi a versenyt a személyautokkal, de én még régebben nézegettem a gyorsulásukat és bizony egy 520-as XF-es DAF 8-as manuális váltoval bizonyult a leggyorsabbnak pottal (üres mega) a Volvo FH16 770 mondjuk asszem ez érthetö is h miért :) és pörgethető 2500-nál jobban egyszer 140-nel engedtem le az Érdi lejtön, haverom jött melettem személyautoval, és még ment vna csak nem akartam gyorshajtást csinálni a kártyámra igy fékeznem kelett :(
2010. dec. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazad van én itt arraa gondoltam hogy mondjuk egy 700 lóerős 4x2-es és egy 700 lóerős 6x4-es közül mennyivel jobb a gyorsulása a 4x2-esnek mint a 6x4-esnek?Felépítmény az most mindegy vagy akkor ugy mondom man tgx 18.680 lóerős nyergesvontató vagy a 33.680-as nyergesvontató?
2010. dec. 12. 14:28
 8/12 anonim ***** válasza:
nyergesvontatóról írtam,a billencseknek más a végáttétel.amúgy 700 paripának mindegy hogy 2 vagy 3 tengelyes,400 kiló sulytöbblet meg sem kottyan neki,sőt jobban betapadnak a hajtott kerekek,kevesebbet dolgozik a kipörgésgátló
2010. dec. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt tudom a billenncsesek nem hosszútávra vannak kitalálva.
2010. dec. 13. 17:03
 10/12 anonim ***** válasza:
"A válasz megírásának időpontja: tegnap 11:50" vok sztem azért mint feljebb irták h a 400kg meg se kottyan neki azért egy gyorsulásnál észre lehet venni, mert most csak a gyorsulást nézzük akkor nagyon sok a +-400kg és tapasztalataim szerint egy 4x2-es sokkal jobban gyorsul, de gyorsultam már 6x4-essel is és sztem az nem gyorsult annyira pedig ugyanaz a motor volt mind a 2 gépbe és még a Le is ugyanannyi volt, ja és azt is hozzátenném h az sem mindegy h teli tankkal gyorsulsz vagy mondjuk csak a "nagy" tank van tele
2010. dec. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!