Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » El álitottam a vezérlést....

Peacesztoj kérdése:

El álitottam a vezérlést. Inditottam olyan volt mintha 1vagy2 henger ment volna 15-20 másodperc mulva leált, a benzin is kevés volt azt hittem az a baj, hoztam de semmi. Visza lett állitva jelre de most sem indul, nincs fura hangja. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
hm... vezérlést... összegörbítetted a szelepeket?! Mennyire állítottad el a vezérlést, és min?
2010. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Átalakítottad a vezérlőbütyköket, odébbraktad 1-2 foggal a vezéműláncot/szíjat, elállítottad a gyújtást, odébbraktad a holtponti érzékelőt?
2010. dec. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ez amugy egy 96-os 1.2-es b corsa sötétben lett visza rakva a vezérmüszij, beindult rángatott, gázra nem reagált és leállt. Visza raktuk jelekre a fogas kerekeket de semmi . Most akkor mivan? Honnan tudom meg h lett-e baja a szelepeknek?
2010. dec. 15. 19:00
 4/8 anonim ***** válasza:
kettő az egyhez, hogy lett baja a szelepeknek...
2010. dec. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A gyújtást hogy tudom vissza állítani?
2010. dec. 15. 19:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól tartok, nem fogok tudni Neked órát tartani...

Mondanám, nézzed a jeleket sztroboszkóppal, de ha nem forog a motor az nem megy.

Keress holtponti jelet, ahhoz állíts be a gyújtást, ca. 10 fokkal előbbre. Aztán ha megy, akkor lehet pontosítani.

2010. dec. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem találsz jelet, még akkor is be lehet állítani (ha nem is tökéletesre, de annyira igen, hogy beinduljon) gyertya ki, holtpontra forgatni (de csak egyirányba, előre) így hagyni, és most az osztófejet ehhez megszakítás előtti helyzetre állítani...

Ha ismered, pontosan tudod hogyan működik egy motor, menni fog.

Ha egy vezérműszíj cserébe belevágtál fel kell hogy tételezzem...

2010. dec. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz mindent!!!!! ez amugy termosztát cserének indult!!! Hát ez lett belőle, ha elindul irok,vagy ha nem kérdezek:D
2010. dec. 16. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!