Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes venni...

Milyen autót érdemes venni 500000 ft-ból? Indoklást is várok! Linkeljetek is!

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 01:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem régebbi tip.Suzuki Swiftet.Azok az autók elnyűhetetlenek,nem rozsdásodnak,motorikusan is rendben vannak(nagyon keveset fogyaszt),nem füstöl,viszonylag csendes,jó a fűtése és elég kényelmes,kicsi,tehát könnyű vele parkolni.A hátránya is ez,kicsi,tehát alig van csomagtere(mármint nem a sedanról beszélek),és sajnos nem életbiztosítás ütközni vele.Attól függ,milyen célra kell a kocsi,mi is sokat gondolkodtunk,hogy ennyi pénzből mit vegyünk,emellett döntöttünk és jó döntés volt,mi napi 120 km-t megyünk vele min.Azóta szereltettünk bele autógázt is,már rég behozta az árát.
2010. dec. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

500 000-at szánsz csak autóra, vagy annyiból jöjjön ki az egész?

Amúgy meg

[link]

[link]

2010. dec. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Az elsőnek semmiképpen ne higyj! A Swift egy rakás szerencsétlenség.

[link]

Egy ilyen autó sokkal jobb, mint egy Swift. Kényelmes, tágas, megbízható.

Egyébként ajánlom még a régebbi tíousú Renault Lagunát, Opel Astrát stb.

Egyébként szerintem ne itt keress autót, az interneten van rengeteg olyan fórum, ahol direkt ilyenekkel foglalkoznak, mi is az alapján vettünk Primérát 2 éve, 200 ezer km van benne, semmi baja nincs. Hollandiát megjárta 5-6x oda vissza, egyszer sem volt vele probléma.

2010. dec. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:

Szia! én is autóváltáson gondolkodom, és olyan 1-1,5 körül néztem autokat. aztán rájöttem, hogy én nem fogom magam hitelbe verni.

ehelyett: kb fél millát ráköltök a mostani automra '90 Vectra GT 2literes C20NE motorú. hirhedt a strababíroságáról a motor, meg amúgy is 240ezer van benne. ugyhogy még 100at simán elfut. és így nem verem magam hitelbe, de van egy nagy kényelmes alacsony költségekkel fentartható autom. Vállalkozást szeretnék csinálni ezért nem akarok hitelt. De ha úgy adódik, hogy 2év múlva kicsengetek másik kocsit...az biztos hogy addig a 2évig semmi de semmi baja nem lesz ha rendberakatom az autót. Karosszériát kell megcsinálni (padlólemez,küszöb,kerékjavító ív) lengéscsillapító,stabilizátor,szillentek,meg egyéb futomúalkatrészek.motorba meg tömitést kell cserélni meg gyertyát. azt csumi. nekem ez a járható út.

bocs az offért gondoltam leírom.

amúgy neked attól függ hogy mire kell. mert melóskocsinak egy jó állapotú swift tényleg jó

de szóba jöhet még Peugeot 106 meg Citroen 1,5 SZÍVÓ!diesel. vagy valami kicsi benzinest.

én 4hónapja kutakodom kocsi után, találtam is...de aztán a felújítás mellett döntöttem, mert akkor nem lesz hitelem, de lesz autóm.

2010. dec. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Igazából kombira van szükségem,fontos a jól pakolhatóság,de az egyterűek is nagyon tetszenek

2010. dec. 27. 10:09
 6/18 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Ford Mondeo-kat. [link]

Amit belinkeltem az az első széria ránc felvarrott változata dízel motorral. Van még ezen kívül amit érdemes venni, az 1.8-as benzines. Ugyan annyit fogyaszt a 2 motor, talán a dízel egy fél literrel kevesebbet.

1.6-osat nem éri megvenni mert a kis motornál nagy a terhelés és nem fogyaszt kevesebbet mint az 1.8-as és még gyengébb is. Bár a dízel is csak 90le de az nyomatékos és a gázolaj olcsóbb mint a benzin.

Pár éve vettünk Mondeo-t. A csomagtér hatalmas, elég jól felszerelt kocsi és ennyi pénzt szerintem megér mert a kis kategóriás autók se sokkal olcsóbbak, és azok közül sokban még szervó sincs. Azt hallottam hogy a kategóriájában az egyik legnagyobb kombi.

2010. dec. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
unix.hu-n nézz alkatrész árakat is, pl kuplung szettre, futómű alkatrészekre!!!... egy idősebb autóra számolni kell szervízköltséggel ami lehet alacsony és magas is, szerencse kérdése is, de jó figyelembe venni ha baj van milyen áron orvosolható. Nekem fiatom van, ha kombi kéne biztosan Marea Weekend mellé tenném az x-et :)
2010. dec. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

a Ford-okra nem gondoltok? (tisztelet a kivételnek)

[link]

ez sztem neked bőven jó 2 év műszaki,1.8 dízel tehát még eg kicsit kíméli is a pénztárcád

a csomagtartó kb. 450 liter

és (viszonylag) keveset is futott

2010. dec. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
vagy egy ilyen: [link]
2010. dec. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
ehhez hozzátenném h beszélnek a képek
2010. dec. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!