Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek milyen "élménye",...

Kinek milyen "élménye", tapasztalata van az Alfa Romeo 156 TS-el kapcsolatban? Megbízható? Mennyi a szervizelése?

Figyelt kérdés
Jelenleg Opel Astra-m van. Nem mai gyerek (17 éves), de még megy. Le szeretném cserélni és az Alfa Romeo jutott az eszembe. Találtam is párat. Persze nem újat vennék. Arra lennék kíváncsi, hogy kb. mennyi a szervizelése, alkatrészek hozzá. Sokkal drágább mint az Opelnek? Mennyire bírja a strapát és a hosszú utakat? Azt is hallottam, hogy az Olasz autók nem a legjobbak. Akkor mi van a Porshe-val vagy a Maserati-val? :) Köszi a válaszokat!
2009. jan. 26. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
a Porsche nemannyira olasz autó:P Amúgy biztos, hogy az opelnél drágábbak lesznek az alkatrészek hozzá, és ha egyszer jól összerakják neked azt az autót akkor utána már istencsászár egy kocsi:)
2009. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen szar.......Állandóan szervizelni kell, megbízhatatlan jármű!
2009. jan. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen karbantartott az autó akkor nagyon, jó és megbízható. Nekem egy 146-om van 2.0 TS. A motorja kitűnő. Megy mint a golyó. Az alkatrészek szerintem nem olyan drágák. Rengeteg bontó is van Magyarországon ami direkt olasz autókkal foglalkozik. Megadok egy oldalt ahol meg tudod nézni, hogy milyen árban vannak az alkatrészek: [link] az alkatrész menüben kiválasztod a típust és kiad egy jó pár alkatrészt és az árukat!
2009. jan. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy Alfa 156 1. TS-em van, és nagyon szeretem. Karban kell tartani valóban, és nem olcsó a minőségi alkatrész hozzá, de hát ez kérem szerelem dolga! :-)

Nem tudnám elképzelni, hogy ne Alfával járjak, vagy hogy a későbbi autóm ne Alfa legyen! Az Alfások összetartó "őrültek", ajánlom figyelmedbe a www.alfaamore.hu oldalt, ahova bármikor érdemes ellátogatni, akár csak a közösség miatt, akár alkatrész, tuningcucc után nézve, persze vannak közöttünk szerelők, márkakereskedők, alkatrész kereskedők, és lelkes cartarsak, akik segítenek, ha szükség van rá.

Szóval én csak bíztatni tudlak :-)

2009. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A porshe az német! Nem?
2009. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekem 156 2,0 TS-em van. Immáron másfél éve. Előtte 33-asom volt.

Az első dolog. Biztos h drágább mint az Opeled, mert nem egy kategóriába tartoznak. Hasonlítsd össze az Audi-val, BMW-vel! Így már más lesz a helyzet. :)

Megbízhatatlanok? A 2 leggyakrabban elromló alkatrész: Bosch légtömegmérő, Bosch lamdaszonda. Tehát az olaszokkal van a baj?

Amire figyelni kell: szervízelés. Sokan csinálják, de nagyon kevesen értenek hozzá. Az országban 10 alatt van azoknak a száma akihez lehet vinni. A fent említett oldalakat tényleg érdemes nézned. Sokat lehet tanulni belőlük, és kérdezni is a "cartársaktól". :)

2009. okt. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
fuuu! én idén nyáron alfa romeo 156 ts-t kölcsönözgettem! imádtam vele száguldozni! nagyon masszív járgány! egy kis faluban átadtam a vezetést egy havernak, hogy ő is kipróbálhassa és elértük a 185km/h-s sebességet amikor mondom neki, hogy mostmár jó volna elkezdeni fékelni! az a hülye meg lelassít és kézifékkel egyenesen bele a kerítésbe! lepörgött előttem az életem! amikor el akartunk menekülni a színhelyről észrevettük hogy defekt is lett! arrébbmentünk kicserélni a kereket és gondoltam azért jó volna megnézni azt is, hogy lette baja az autó hátuljának mivelhogy az ütközött a kerítésnek!!! Nézem nézem alig pár karcolás volt csak rajta! De azért az autókölcsönzőben nem hagyták szó nélkül a dolgot! Hálistennek nem fizettünk semmit! Többet nem engedek senkit vezetni, azt akkor megfogadtam! Régen BMW párti voltam de már csak az alfa! nagyon brutál gép! vegyétek hisz egyszer élünk!!!
2009. nov. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!