Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A műszerfalon mér villanik ki...

A műszerfalon mér villanik ki egy olyat felirat, hogy "Service", amikor beinditom a motort?

Figyelt kérdés
miután beinditom akkor irja csak ki, és egy kis időre rá eltünik onnét, ha megyek az autóval... és minden elinditás után ki irja.. eddig nem volt ez, mit jelenthet ez? szervizelnii kell(mivel hogy másra nem tudok gondolni) ? milyen problémára utal ?
2011. jan. 1. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

A kocsid ezzel a kedves jelzéssel azt szeretné veled tudatni, hogy Eljött a kötelező szerviz ideje

Olajcsere, szűrőcsere etc.


Vagy, ha nemrég volt, (pár 100km je) kötelező szervized, akkor bizony elfelejtették kitörölni a memóriáját a drágádnak.

2011. jan. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ahogy elöttem már irták, de nyugi attol még fog menni az autó csak nem igazán tesz jot neki ha nem cseréled a kötelezőket az előirt km-ek után
2011. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Vidd szervizbe! Ott megnézik, ha kell csinálnak valamit.
2011. jan. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az első válaszolónak üzenem, hogy a szűrők ki lettek cserélve(pollenszürö,légszürö,olajszürö) , olaj is cserélve lett benne nem olyan rég 2 hónapja kb. ez mind ki lett cserélve.. szóval milyen memóriát felejtettek el kitörölni ? nem akarom h ezt irja ki, miközbe nincs gond ...
2011. jan. 1. 22:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Feltételezem NEM márkaszervizben voltál. (nem vetlek meg érte, 1800forintos órabérért én sem vinném oda)

Viszont, a márkaszervizesek bejegyzik azt hogy olajcsere (etc) megtörtént.

Az autódban található egy szenzor, ami a megtett kmeket számolja, ha ez elér egy adott szintet, akkor jelet küld ennek a lámpának, hogy villantson neked egy Service feliratot.

A szervizesek ezt a számlálót ütik ki, hogy lenullázódjon, így előröl kezdi el számolni a cserétől megtett km-et.


Amit tenned kell. Bemész a szerelőhöz aki csinálta és mondod neki, hogy legyen oly kedves és üsse ki a sevice kódot a masinából.

Vagy ha nem akarsz "okoskodni" (amit megértek én sem szeretek mert sokszor meglepnek) akkor elujságolod neki, le fogja egyből vágni az egészet. Ráköt egy gépet, megnyom 3 gombot és azt mondja "bocs elfelejtettem":)

2011. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen h segitettéll.. :)
2011. jan. 3. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!