Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel, hogyan szoktátok a...

Mivel, hogyan szoktátok a kocsitok motorját lemosni?

Figyelt kérdés
Amikor nagyon poros,olajos,saras...milyen vegyszert használtok illetve hogyan szoktátok mosni?Gőzborotva?Nagynyomású mosó a benzinkútnál?Letakarjátok nylonnal az elektromos részeket?
2011. jan. 1. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Brigéciol nevű cucc és utána gőzborotva.

De lehet hogy utána nem indul..ha beázik a gyújtás ezt tartsd szem előtt

2011. jan. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én is brigékolt használtam ecsetel felhordtam aztán slagal lemostam persze elektromos vezetékekre vigyázni kell.az önindítónak nem árt a víz.
2011. jan. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem szoktam lemosni. Eladáskor mindig jó jel a szép egyenletesen koszos (poros) motortér.

Arról árulkodik, hogy a motortérben nem történt módosítás, nem folyik sehol se az olaj. Így nem nagyon szoktam takarítani.

Szép koszréteg gyűlt össze 200ezer Km alatt:)

2011. jan. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

én szeretem a tiszta motorteret. brigéciol + bő vizes mosás.

Nekem benzines autóm van, motormosás után még sose volt olyan, hogy ne indult volna.


*** Ha a moderátorok nem tiltanak ki érte: még mindig tartom, hogy meg lehet b<sz*i azt a motort, ami egy kis víztől nem indul. Ha ez megtörténik, esőben 120-nál autópályán is megáll.

2011. jan. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok, egyébként igazat adok a tisztaságmániásoknak, akik lepucolják azt is. Szép látványt tud nyújtani az is.

És mindegyik igazat ír.

2011. jan. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Nekem aránylag új autóm van (valamivel több, mint 2 éves), és én pusztán vizes ronggyal mindenhol le tudom takarítani annyira, hogy ne legyen koszos. Ahol meg nem, az meg nem érdekel, a túlzottan tiszta motor eladáskor nem feltétlen jelent jót.
2011. jan. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Nem otthon élek,sajnos itt nincsen Brig.eciol,de helyett találtam kb ugyanolyan hatásút sprayben.Nem volt időm hogy szépen szétszedjek mindent és nylonnal leragaszgassam,ezért csak az elosztófedélre és az akksira tettem nylont,befújtam amit a motor elején elértem,utána a benzinkúton a mosóban kiválasztottam a "forró samponos kisnyomású" opciót és a kézimosóval szépen lemostam a koszt.Ahol befújtam,ott gyönyörű szép és fémtiszta lett.És pöc röff indult.Utána 30 percig járattam és szépen ki is száradt.

Sajnálom hogy most adom el és azért pucoltam ki.

Legközelebb máskor is lemosom mert szerintem sokkal kultúráltabb egy tiszta motor és motortér mint a poros,olajsaras amilyen eddig volt.Ráadásul ha valahol valami szivárgás van,akkor azt meg is lehet látni egy tiszta motornál.

Arról nem is beszélve hogy jó időben szerintem még jó elfoglaltság is -ha az ember alaposan csinálja egy fél napba is beletelhet :)

2011. jan. 2. 18:22
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, én ha jobb időt fogok ki akkor először kívülről lemosom, majd kiporszívózom, kárpittisztitóval lefújom az üléseket, ablakpucolóval lemosom az ablakokat (összeset kívül-belül), műszerfalat műszerfaltisztióval befújom, fogkefével a pedálokból kiszedem a sarat, aztán a motornál amit csak elérek kitakarítom.
2011. jan. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
brigéciol-al átkenem aztán járo motornál melegvizes nagy nyomásuval telibe az egészet leöblitem
2011. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Már régi kérdés, de az utolsó válaszoló példája nem követendő!!! Üzemmeleg motort NEM mosunk! Főleg nem otthon hideg vizes magasnyomásúval vagy slaggal. Motorteret amúgy sem mosunk magasnyomásúal vagy gőzborotvával csak folyó vízzel!!!

A legjobb ha ezzel foglalkozó autókozmetikába viszitek miel a lemosott szennyeződés igencsak környezetszennyező!!!

2012. nov. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!