Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy dízel autó mennyivel...

Egy dízel autó mennyivel fogyaszt kevesebbet mint egy benzines ha egyforma a típus?

Figyelt kérdés
pl: valamelyik újabb fajta, 2000ccm-es autó, csak úgy nagyátlagban.
2011. jan. 3. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert a dízelautók alacsonyabb fordulaton nagyobb nyomatékot tudnak leadni, vagyis lehet hosszabb a váltójuk áttételezése, ezzel is spórolnak. Illetve a Diesel-ciklus kicsivel magasabb hatásfokú, mint az Otto-ciklus, tehát ugyanannyi leadott munkához kevesebb üzemanyagot kell elégetnie a motornak.
2011. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elképzelhető az 50% -al kisebb fogyasztás is ,de általában 30-40%.
2011. jan. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerinted miért veszi bárki is a dízel autókat? Nagy átlagban még mindig jobbak a benzines autók, a dízelek viszont kevesebbet esznek.
2011. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Általában 30-35 %-al,de ez egyes márkáknál eltér.Nekem opel kadettjaim voltak mindkettő 1,6-os volt egyik benzines másik dízel.

A dízel 5,5 litert fogyasztott,míg a benzines 7,5 körül.

2011. jan. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
golf 2 1.6 td 4.2litert evett városban. pedig tapostam neki mindig. nagyobb adagoló és turbo volt rajta. kb 95-100lóerős lehetett. kéthavonta lekoptattam csupaszra az elsőket. ugyanilyen motor van passatban, audi 80ban is.
2011. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

„Elképzelhető az 50% -al kisebb fogyasztás is ,de általában 30-40%.”


Igen, körülbelül reális az a 30-40%.

2011. jan. 4. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2011. jan. 6. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!