Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fáradt étolajjal szeretnék...

Fáradt étolajjal szeretnék járni 2.5td omegával mit kell átalakitani vagy hogyan lehetséges, átcseszést ha lehet neirjatok drága a motor javitása?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Mínusz fokban csak nagyon keveset ,nyáron felét tedd a gázolajhoz. Egy nylon harisnyán átszoktuk szűrni az étet ,azt zutty ,mehet is hozzá.
2011. jan. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ahogy az első írta: szűrd át, öntsd bele, és mehetsz. nekem nem dízel autóm van, tehát saját tapasztalatot nem tudok mondani. de az ötödik sebesség című műsorban csinálták a következő "tesztet": egy öreg dízel Merciből minden átalakítás nélkül lecsapolták a naftát, és csak úgy beleöntöttek gázolajat. a kocsi gond nélkül működött, sőt az ipse még erősebbnek is találta. de azért érdeklődj, hogy lehet-e simán a tankba tölteni, mert neki egy üvegből kapta a motor az üzemanyagot, ami a bal visszapillantóra volt felerősítve. nem tudom, hogy csak látni akarta pontosan az üzemanyagszintjét, vagy nem volt szive beleönteni a tankba az étolajat.
2011. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Teljes mértékben igaza van az előttem szólónak

Semmit nem kel átalakítani .

De vigyázz vele mert ha jön a hideg

akkor be sűrűsödik és szedhetsz szét mindent

kitakarítani :)

2011. jan. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi, akkor nem kell semmi átalakitás félek hogy a porlasztók beégnek egyébként -17ben is pöcre indul igaz agipon tankoltam milyen verdád van és mennyivel eszik igy többet?JA mégvalmi az étoaj fajtája hidegen préselt vagy melegen az mindeggy?
2011. jan. 3. 19:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért az öreg meciknél másabb, sokkal igénytelenebbek voltak.

Elsö lépésként hagyd sokáig ülepedni, utána szerezz finom szüröt, mert a harisnya elég nagy szemeket enged át. Általában papírszürök ezek, talán az obiban is lehet kapni, de az is jó, ha munkavédelmi boltból veszel papírmaszkot. Lassan megy át rajta, de ha belegondolsz, az a port is kiszüri a levegöböl, így megéri fáradozni.

Fele fele arányban használd és tényleg figyelj, mert télen megbosszulhatja magát a dolog. A másik, hogy szaga van amit felismer a rendör is és sok a bünti.

Inkább olvass utána a fütöolajnak!

2011. jan. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
eddig ez a maszkos tetszett, nem sokat gondoltam csak modjuk 30% nyáron, akkor nyugodtan rakhatom szerinted az omegába,hol lehet kapni ezt az extra fütüolaja?
2011. jan. 3. 20:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Már nem magyarországon élek, de nálunk például kertészetekben.

Otthon benzinkúton lehetett kapni anno, de hogy most pontosan hol azt nem tudom.

Keresd google-ban vagy kérdezd meg a benzinkúton.

2011. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
M-on a fűtőolajat Bokros Lajos akkori pü-miniszter egyik napról a másikra eltörölte ,kb 10 éve .
2011. jan. 4. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 omadjoe ***** válasza:
ÉN az 1,3-as dizel Unomba használt étolajat használtam télen-nyáron fele-fele arányban. az adagoló elé tettem plusz szétszerelhetö szüröt. csak azt kellett havonta kitakaritani. használat elött az étolajat 1 honapig pihentettem, h. a zacc teljesen leülepedjen a flakon aljára. amugy eredetileg a dizelmotort mogyoroolajra fejlesztették ki, és használták. ja és a neten van étolajos biblia a vámosok, és a kpmesek ellen. én is letöltöttem.
2011. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom merjem e belevágni felhivtam egy adagoló javitó mérnököt ő aztmondta ha elektromossan vezérelt az adagolom akkor nem igazán javasolja mert az már kényesseb mint a régebbi mehanikusok.Pedig hozzá viném szerelni ha bedöglik, azt kellen tudnom bmv 525tds ek használt e valaki étet fáradtat vagy simát. Egyébként köszönöm a válaszokat tanultam belőlük és várom az omegásokat vagy a bmv- és eket mit irnak.
2011. jan. 5. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!