Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik ha a slusszkulcsot...

Mi történik ha a slusszkulcsot menet közben kiveszem vagy elfordítom-leállítom, vagy ha ha járó motornál még tovább "tekerem" a kulcsot a végéig? Gondolom zakatol egyet vagy ilyesmi.19F

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Menetközben kiveszed leál a gyújtás így lassan megál a kocsi mintha motorfékel lassulnál ha meg járó motora indítózgatsz szétgányolod az önindítót
2011. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Egy elhagyott úton kipróbálhatod, amúgy igen, le fog dadogni a motor, ha meg a másik irányba tekered akkor a régebbi kocsiknál elkezdi kenetni az önindítót (nem tesz jót neki), az újabbaknál meg már nem is lehet, DE A KULOCST KI NE VED!!!!! Ha hirtelen olyan helyzetbe kerülnél hogy kell rántani egyet a kormányon akkor bekattan a kormányzár.
2011. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Ezt most komolyan kérdezed ?

Húha, remélem nem lesz jogosítványod soha.


1. Ha menet (közlekedés) közben kiveszed, bezár a kormányzár és meghalsz, vagy megölsz valakit.

2. Ha leállítod, akkor a modern autóknál gyakorlatilag nem tudsz kormányozni, és nem lesz féked.

3. Ha még egyszer ráindítasz akkor recseg egy baromi nagyot, sok szőke néni szokott olyat csinálni. Egy párszor kibírja.

2011. jan. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
zakatol egyet? Kocsitípusa is válogatja, ha ezt autópályán 130-nál teszed, becsattan a kormányzár és Te kórházban ébredsz (ha szerencséd van)...
2011. jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"2. Ha leállítod, akkor a modern autóknál gyakorlatilag nem tudsz kormányozni, és nem lesz féked. "


Lesz mindkettő, csak a szervó szót felejtheted el a fent sorolt dolgok elől.

Ugyanúgy tudsz kormányozni csak nem fog segíteni semmi, meg féket is máshogy kell taposnod..

2011. jan. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ugye ezt most nem kérdezed komolyan!!!Azért egy 19 éves fiatalembernek tudnia kellene hogy mi fog történni.Én se értek nagyon az autókhoz de ilyen alapvető dolgokat még én is tudok. 22f
2011. jan. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha csak addig az állásig tekered vissza a kulcsot ahol még van rádió akkor nem kattan be a kormányzár., ez hülyeség. Amúgy ha kipróbáltad írd már le ide mire jutottál, mert én is gondolkoztam rajta, hogy meg kéne csinálni... De így majd a te kocsid lesz a kísérleti nyúl :P


19/F

2011. jan. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Vectrámba ki lehet venni menet közben járó motornál is, úgy hogy nem fordítom el a kulcsot, csak kihúzom, és nem történik semmi, megy tovább rendesen az autó. Más autónál még ilyennel nem találkoztam.
2011. jan. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam a dolgokat, olvastam is róla de azért megkérdeztem. Gondolom nem baj:) Jogsim az van, nincs eszembe ilyet tenni.
2011. jan. 4. 22:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Menet közben kiveszed, amennyiben ki tudod akkor elvileg mehet tovább az autó, sok típus nem engedi.

Leállítod, kiveszed.

Körülbelül 1 nagy fékezésre van elég olajnyomásod, onnantól kezdve már a te fizikai erődön múlik. Ha kiveszed a kulcsod a kormányzár teszi a dolgát beakad. Ha csak leállítod de nem veszed ki a kulcsot akkor kenyérszervó, vagy (ha szerencséd van, és elektro motoros rásegítés van) akkor kormányon nem érzékelsz változást, a fék a fentiek szerint nem fog megfelelően működni.


Ha továbbindítózol.

Beindul a motor, az indítómotor tovább jár 8-10 másodperc múlva megjelenik a motorkontroll lámpa, majd egy felkiáltójel a műszerfalon. A motor egyenletesen alapjáraton fog járni, csak egy "surrogó" hangot fogsz még mellett hallani (az indítómotor zakatolását).

2011. jan. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!