Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen a közlekedés az autópál...

Milyen a közlekedés az autópályákon?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a kamionok nem előzhetnek nappal. Betartják ezt a szabályozást, vagy sokan megszegik. Személyautóval jobban lehet haladni, úgy értem bevállt a tilalom.
2011. jan. 5. 11:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A Románok ugyanúgy tolják 82 és féllel a belső sávban.

Mivel nincs kitáblázva, magyar KRESZkönyvet meg nem láttak (egynéhány egyáltalán nem látott ugyan de ez más tészta).


A magyar kamionosok betartják, eddig 2 románba futottam bele akik nem foglalkoztak vele. (M5)


üdv.

2011. jan. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kössz az infót.
2011. jan. 5. 12:21
 3/15 anonim ***** válasza:
A románokkal valóban vigyázni kell, nem tudják használni sem az autópályákat, sem a körforgalmakat, mivel náluk ezek gyakorlatilag ismeretlen fogalmak.
2011. jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem csak a románokkal, hanem úgy általában a külföldi kamionokkal. Tegnap Budapest - Gyöngyös távon 4 kamion előzött (nem engem) a tiltás ellenére. Ja, egyik magyar volt.
2011. jan. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
én kamionos vagyok, igen a magyar kollégák jobban betartják mint a külföldiek, de magyar kollégák is elég szépen megszegik köztük bevallom néha én is, ugyanis sokan azt mondják, hogy igy milyen jo lesz, de pl ugy köztudottan a "posta" kocsik olyan 70km/h val cammognak végig valamelyik autopályán és öket kell követni na az azért durva...de ezt leszámitva elég jol lehet haladni. köszönöm lehurrogást nem kérek!
2011. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát.
2011. jan. 5. 17:21
 7/15 anonim ***** válasza:
Kedves kamionos, csak abba gondolj bele, hogy ha két ekkora jármű előzi egymást kilométereken keresztül, az mennyire balesetveszélyes, azon kívűl, hogy mekkora sor torlódhat fel mögötted. Csak egyvalaki ne tudjon időben lefékezni, és máris ott a baj.
2011. jan. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:15" vok


tudod a KRESZ-ben is benne van hogy az előzést elő kell segiteni! tehát ebből kifolyolag ha az egyik kolléga előzi a másikat akkor azt kéne segiteni azzal hogy akit előznek az pl fékez egy kicsit, és hogy irtad h valaki egy kicsit nem figyel és máris megvan a baj, ott meg be kéne tartani a követési távolságot! meg azért nem mindenben minket kéne hibáztatni hanem néha a személyautosok is ugyanolyan hibásak!

2011. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A KRESZ-ben az is benne van, hogy két kamion nem előzheti egymást...
2011. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 17:58" vok


kedves utolso légyszives linkeld már be nekem azt a részt a Kreszből (persze hivatalos verziobol) ahol leirják h a kamion sehol nem elözhet??? és nehogy ezt az uj szabályt linkeld miszerint nappal nem elözhetnek.....!

2011. jan. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!