Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hátrányokkal jár, ha...

Milyen hátrányokkal jár, ha magánszemélyként tehergépkocsiként vizsgáztatott, egyébként személyautót (7 személyes) használok? Vagy esetleg van előnye?

Figyelt kérdés
2009. jan. 30. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, akkor kell vezetned menetlevelet, útnyilvántartást, illetve (nem tudom biztosan) de szerintem nem vihetsz hét embert. Forgalmiba mennyi van beleírva, mint engedélyezett?
2009. jan. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a pontos forrás, illetve értelem szerűen a teherautókra előírt sebesség határokat kell betartani.

2009. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2008 július 1.-től nem kell magánszemélynek menetlevelet vezetni magánuton(158/2008.sz. kormányrendelet)!! Sebességkorlátozás, lakott területen 50, autópálya 90, mindenhol máshol 70. Teherautóval behajtani tilos táblával és lakó pihenő övezettel jelölt útra nem mehet be.
2009. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ez egy kifejezetten családi autó, nem tudom hogy lett belőle papíron teherautó.

A forgalmiban 5 fő van, viszont gyárilag 7 ülés van beszerelve... ennek ellenére gondolom, hogy 5 a limit.

És vajon ha belefutok egy trafiba, kinézik a nyilvántartásból, hogy teherautó-e és aszerint büntetnek, vagy mi?

2009. febr. 1. 22:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell semmilyen nyilvántartás! Ezek az adatok a forgalmiban is benne vannak, amit a rendőr amúgy is elkér "jogosítványt, forgalmit" jeligével. A büntetésről pedig annyit, hogy ha lakott területen kívül 100-zal mész személyautóval akkor 10%-kal léped túl a megengedett sebességet, teherautóval majdnem 50%-kal! Büntetni is e szerint fognak.
2009. febr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ok, én ezt mind értem, de: ha lakott területen kívül megyek mondjuk 90-95-tel (amit alapesetben nem fényképez le a trafi), akkor honnan tudja a gép, hogy az én autóm teherautó-e?
2009. febr. 6. 12:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Valószínű sehonnan, de én nem kockáztatok inkább. Ja és a Bonus-Malus rendszer külön van teherautóra, tehát ha nem volt teherautód még A00-val kezdesz, és ha nincs személyautód két év után elveszik a bónuszod rá.
2009. febr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A sebességhatárokat a kresz 3,5 tonna alatt és felett határozza meg. Lásd: [link]

Nekem egy Mercedes Vitom van, személykocsinak használjuk, de a forgalmiban teherautó, azaz: "Jármű kategória N1 - Tehergépkocsi vagy vontató 3,5 t-ig"

3,5 T alatt ugyanaz a sebességhatár vonatkozik rá, mint személyautóra. Hátrány, hogy az autopálya matrica drágább és egy kicsivel drágább a műszaki vizsga

2023. aug. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!