Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel tudnám a klímát helyette...

Mivel tudnám a klímát helyettesíteni? (tovább lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! van egy '90-es Vectrám és nincs benne klíma, nagyon megbízható és karban tartott kocsi, nem akarom eladni még egy 5évig. kasztni meg lett csinálva ugyhogy rozsda nem fogja megenni, motorja gyakorlatilag hibátlan (tömítés, kuplung csere meg ilyen apróságok)

viszont nincs benne klíma. gondoltam hogy lefoliázom, de ugye körbe nem lehet teljesen, úgy meg nem sokat ér ha csak a hátsókat, vagy igen? üléshűtésre gondoltam még.

de ha van valami jó ötletetek megoszthatnátok. utolagos klíma beszerelés macerás ebbe a típusba. C20NE típus.

köszi a segítségeket!


2011. jan. 11. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Valóban, fóliázni csak a B oszloptól hátrafelé lehet úgy, hogy valóban sokat védjen a felmelegedéstől. A probléma csak annyi, hogy az első szélvédő laposabb, mint a hátsó, az a legnagyobb felületű ablak, tehát ott melegszik igazán.

Az üléshűtés abban segít, hogy ha már szakad rólad a víz, legalább az ülésbe ne sülj bele. Csak nem tudom, utólagosan mennyire megoldható, mert tudtommal ehhez különleges, perforált kárpitot szoktak használni, hogy hideg levegőt keringetve hűtsék az ülést, mert az hasznosabb, mintha csak a kárpiton belül lenne valami hideg góc. Bár nem tudom, hogyan tudod önmagát a hűtést megoldani.

Érdemes a gyári szellőzőrendszerből kihozni a maximumot: ki kell takarítani a szellőzőrácsból a faleveleket, meg kell nézni, hogy minden tömítés a helyén van-e, hogy tényleg a külső levegőt hozza be a ventillátor, ne nyomja mindenfelé. A ventillátor motorját is érdemes megnézni, hogy leadja-e még a teljesítményét és a lapátok is épek-e. Sajnos nagy teljesítménynövelésre a szellőzőcsatornák áramlástanilag nem éppen tökéletes formája miatt nincs lehetőség.

2011. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, a fóliázás bizonyos szempontból megoldást jelenthet. Korábban én is lefóliáztam az autómat, még a vezető oldali ablakokat is meg a többit is 50% hőáteresztésű fóliával. Ez egy középkategóriás fólia, létezik olyan is, amely 75-80%-át és visszaveri a hőnek.

Amikor nyáron kint áll a melegben az autó, akkor semmit nem ér, a szélvédőn keresztül ugyanúgy felmelegszik. Igenám, de amikor menet közben betűz a nap az ablakon, nem érzed a bőrödön, hogy éget. Erre akkor jöttem rá amikor a rendőr leszedette velem a vezetőoldali ablakokról a fóliát, elképesztő volt a különbség.

Ha nem tart vissza az, hogy nem legális így fóliázni (mégis rengeteg ilyen autót látsz) akkor egy profi műhelyben a lehető legjobb hővisszaverő hatású fóliát rakass az ablakokra. (nem olcsó kb 45-50 ezer forint) Ha ezt kombinálod esetleg utólagos ülésszellőztetéssel, akkor egész jó eredményt érhetsz el.


Nyilván csodát ne várj, de ezerszer komfortosabb így autózni a nagy melegben. Ha süvítő sarki szelet szeretnél, akkor kénytelen leszel valahogy belemókoltatni a klímát :)


Remélem segítettem.

2011. jan. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Uhh. köszi a választ mindkettőtöknek :)

igazából nem a meleg zavar a kocsiban. mert nem szokott melegem lenni nyáron :) ami nagyon zavar az a fülledség és ugye nemtudom mivel lehűteni az autó ezért menetszélnél is fülled :) nem 20fokra akarom lehűteni a kocsit csak egy kicsit hűvösebbre. ahhoz tudnám hasonlítani mint amikor hideg van mész az utcán és sokkal rosszabb ha még a szél is fúj. akkor sokkal jobban fázik az ember.na a fülledséggel ugyanez.

Utolsó! a 40-50ezres fóliaköltséget remélem nem ablakonként értetted :) ?!?!?

és a sötét fólia mögül nem rossz a kilátás? sokat megyek este is!?!!

köszi még1x :)

2011. jan. 11. 14:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Az autófóliákra vonatkozó szabályozások

Magyarországon az EGB 43. előírásának és a 2005/84-es Kormányrendelet értelmében autófólia a következő korlátozásokkal helyezhető el a gépjárművek üvegfelületein:


* Hátsó szélvédő és két hátsó oldalsó üveg: tetszőleges sötétségű, ám AF engedéllyel (figyelem 2008. - tól nem H engedélyt ad ki a hatóság) rendelkező autófólia telepíthető.

* Első oldalsó ablakok: min. 70% látható fényáteresztéssel és AF engedéllyel rendelkező autófólia telepíthető. A műszaki vizsga alkalmával az üveggel együtt kell megfelelnie a 70%-os kritériumnak.

* Első szélvédő: min. 75% látható fényáteresztéssel és AF engedéllyel rendelkező autófólia telepíthető. A műszaki vizsga alkalmával az üveggel együtt kell megfelelnie a 75%-os kritériumnak. A szélvédőre a napellenző vonaláig fényvédő csík tetszőleges sötétségben telepíthető.


Ezek alapján tehetsz hővédő fóliát előre is (nem csak a sötét fólia hővédő) de engedélyes műbizonylattal kell rendelkezzen. (pl. skyfol)

2011. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom a válaszom már nem segít, régen volt, de leírom.


Tehát ez a költség nyilván az egész autóra értendő. A fólia sötétsége és hővisszaverő képessége nem egyenesen arányos, sőt létezik olyan átláthatatlanul sötét csupán dekorációs célokat szolgáló ablakfólia, ami kb semmi hőt nem ver vissza. Ezek az olcsóbb árfekvésűek közé tartoznak.


Nem tagadom, nekem körbe a legsötétebb fólia van, nappal szépen kilátni, viszont éjszaka ismeretlen helyen szar tolatni, ilyenkor sokat segít a visszapillant tükör, a tolatóradar és a tolatólámpád fénye.


De ezt leszámítva mindenképpen előnyös, csak a jogszabályok betartására figyelj a fólia telepíttetésénél.

2011. júl. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!