Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes (lesz) a környező...

Érdemes (lesz) a környező országokba átjárni tankolni? (románia)

Figyelt kérdés

Üdv!

Tervezem hogy veszek egy autót magamnak. Ez lesz az első kocsim. Egy 3-as golfot szeretnék de elmegy a kedvem ezektől a benzináraktól! azt olvastam simán lesz 400ft- egy liter! arra gondoltam mikor barátnőmhöz mennék ő a határtól olyan 6-7 km-re lakik átmennék és megtankolnám fullig. vinnék egy kannát is. szólnának esetleg a határon a kanna miatt?


2011. jan. 11. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
nem szólnának. Hanem lefoglalnák és eljárást indítanának.
2011. jan. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egy kanna miatt biztos hogy nem, de azért ne 5 darab 20 literes kannába hozd a benzint mert lehet hogy azért már kivennének :D
2011. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kannában nem hozhat be jövedéki terméket az osztályba, csak annyit amennyit a tankba tud tankolni.
2011. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én is azon gondolkodtam hogy 1 kannáért lehet nem szólnak .. d ki tudja persze nekem kellene nem eladni akarom
2011. jan. 11. 21:21
 5/8 anonim válasza:

ha pár km. re vagy a román határtól, akkor simán megéri. ott olyan 60-70 Ft a különbség a magyarországi árakhoz képest. mondjuk én ukrajnát javaslom inkább, ha az is elérhető közelségben van( nem tudom, hol lakik a barátnőd) ha úgy gondolod, hívj fel, egyszer segítek átmenni, mert ott kicsit szokni kell a rendszert.

Én ukrajnába járok tankolni, a legdrágább kúton tankolok 237 Ft-ért ( hétfőn voltam) a kocsim tankja 70 literes, + mindíg viszek egy 10 literes fém kannát. Nem szólnak érte egy szót sem, mert megengedett. annyi, hogy mind a kimenetelnél, mind a bejövetelnél ki kell tölteni egy kis papírt, hogy belépésnél mennyi az üzemanyagod, és kilépésnél. de nem probléma hogy azt látják, hogy kilépésnél több van, mert saját használatra lehet. akkor van gond, ha egyik nap átmész, megtankolsz, másnap megint mész üres tankkal és közben meg a kocsiba nem került arányosan km. 10 literes átlagot számolnak minden kocsinál. a nyilatkozat meg úgy néz ki, hogy ha kannát is viszel, hogy mondjuk egy 70 literes tankkal rendelkező autós( mint én) azt írja, hogy 70+10. soha nem kötnek bele. pont ezért romániában sem fognak.

ha kell még valami info bármelyik országgal kapcsolatban akkor 06-70/339-35-02

2011. jan. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm utolsó! ez még nem éppen aktuális de ha lesz valami kérdésem akkor jelentkezem.
2011. jan. 12. 15:52
 7/8 anonim válasza:
A tankon kívül egy 10 literes kannába nyugodtan tankolhatsz, ugyanis az lehet a gépjármű felszerelése is, mint tartalék üzemanyag!
2011. jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sztem tankojj nyugodtan,de nemkell mutogatni a kannát a 6áron
2011. jan. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!