Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hamarosan itt Szlovákiába nem...

Hamarosan itt Szlovákiába nem lehetlesz kapni 95-ös benzint de a régi karburátoros autókba olyan kell, akkor most hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés

Hamarosan itt nem lehetlesz kapni 95-ös benzint csak ólommentest!

Van egy Skoda 120 ami hát karburátoros.

Abba akkor milyet tankoljunk? Esetleg keverni valamivel?


2011. jan. 12. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ólompótló adalékot kell önteni hozzá, ennyi.
2011. jan. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, így már utána tudtam nézni minden tiszta. Még egyszer köszönöm!
2011. jan. 12. 21:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Az oktánszám (95), az ólom (ólom-tetraetil) meg a karburátor nem függ össze igazából.. Az oktánszám a kopogásos égéssel van kapcsolatban, az ólom adalékanyag, a karburátorral meg akármilyen benzint el lehet porlasztani a levegőben. Nem tudom ólmos benzint árultak-e még odafent mostanában, de régóta tiltják egész Európában mert károsítja az idegrendszert az ólom. Szerintem a 120-asnak komoly baja nem lesz az ólommentes benzintől, ólompótló adalékot lehet bele venni, de az nem fog csodát tenni, pl. nem fog kétszer annyi km-t bírni a motor.
2011. jan. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valóban, az ólompótló sokat segíthet, de csak akkor, ha nincs utólagos katalizátor bemókolva. Viszont engem meglepett, hogy ott még csak most szüntették be az ólmozott üzemanyagok forgalmazását. Tudtommal Európa nagy részén már jó ideje nem lehet őket árusítani.
2011. jan. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt 120-as Skodám, és mivel itt már régebben betiltották, ezért ólommenteset tankoltam bele. Viszont el is kezdte enni az olajat jobban, aztán az ólompótlóval megszűnt a túlzott olajfogyás. Hihetetlennek hangzik, de így volt.
2011. jan. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!