Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet az, a sebességmérőm...

Hogy lehet az, a sebességmérőm többet mutat, a kilométerszámláló pedig kevesebbet a valósnál?

Figyelt kérdés
Astra F,sebességmutató 52 nél 60-at,89 nél 100 at mutat,azonban a kilométerszámláló 100km-ren még 8at rátesz,mindezt gps el ellenőriztem
2011. jan. 14. 21:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Biztos nagyobb felni van rajta(?)Szerintem a legtöbb autó sebességmérője többet mutat egy kicsit a valóságosnál.Legalábbis,mi is ezt vettük észre, Opel Astra G,ill.Suzukinál is
2011. jan. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
nem a sebeség mérőd a hibás hanem a gps nem mutatja pontosan nekem is többet mutat a gps és mindenki másnak is 10km/órával szerinted melyik a pontosabb a kocsi km/órája vagy egy kis kütyű ami több ezer méter magasan keringő műholdak helyzetének a jeléből számítja ki a sebeséged?
2011. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

"szerinted melyik a pontosabb a kocsi km/órája vagy egy kis kütyű ami több ezer méter magasan keringő műholdak helyzetének a jeléből számítja ki a sebeséged?"


Elárulom neked: a kis kütyü ;)

2011. jan. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
Valószínűleg kisebb a felni, mint lennie kellene. A sebességmérő és a kilométerszámláló a kerék fordulatszámát méri és általában nem tudja, hogy más az átmérő. Így aztán mikor a valóságban 89 km/h-val mész, a kerék már annyit fordul, mint gyári átmérő esetén 100-as tempó mellett. A kilométerszámláló is ezért csal: leszámolja a 108 km-hez tartozó fordulatszámot, csak nem tudja, hogy közben a kerék a kisebb átmérő (és a kisebb kerület) miatt csak 100 km-t tett meg.
2011. jan. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
gyakorlatilag az amerika uralja a GPS területet és direkt ferdítenek a lakossági felhasználóknál. Szóval ha csak nem loptál az amerika seregből egy GPS-t, akkor tuti nem mér pontosan!
2011. jan. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Pedig a GPS pontos. A mi autónk 12%-al többet mutat, és többet is számol be megtett útnak.

Miért állitom? Mert megmértem ( a mellettem ülő)

Autópálya, kis forgalom, azaz annyit megyek, amennyit akarok, nem zavarok senkit. A km "kövek" azért pontosak.Stopperóra (kinek nincs?)

Ráállsz egy tempóra, azt tartod, megmérsz egy km-t (ha van módod kettőt) hány másodperc, 3600-at elosztod az 1 km.-re eső másodperccel, ott az eredmény.

60_60sec, 80_45sec, 90_40sec, 120_30sec.

Ennél egyszerűbb, pontosabb nincs.

2011. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
22:12 vagyok_ GPS:repülőn 5km-en belül volt az eltérés, mint amit ott mutatnak, pedig ott úgy 900 az alap. Érdekesség: magasságban volt 50-150m eltérés.
2011. jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
szerintem a gps nem olyan pontos ha haza vagy más címre kell menni 2-3 ház számot mindig téveszt nem olyan pontos
2011. jan. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

A gps a pontosabb.


Egyébként majdnem minden autóban többet mutat az óra a valóságnál.


"haza vagy más címre kell menni 2-3 ház számot mindig téveszt nem olyan pontos"


Ilyenkor nem feltétlenül a gps mutatja rosszul a jó koordinátát, hanem már eleve a koordináta is pontatlan.


[link]

2011. jan. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%

Az országban vannak olyan tájékoztató jellegű sebességmérők, (lakott területen belül)amivel össze lehet vetni a GPS-en mutatott értéket. Nálam mindkettő egyezett kivéve a Km-órát. Ez abból adódik,hogy egy 15"-os kerék egy teljes fordulatnál nagyobb a megtett út hossza a 14" kerékkel szemben. Ez a "d" értékből (átmérőből) adódik.

Sőt az F-es Astráknál gyárilag adtak ki 13"-os kerekekkel szerelt autókat is. Ebből adódnak a kilométer különbségek. Amúgy gyárilag tényleg kb. egy tízessel többet mérnek.

2011. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!