Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a veszélye annak, ha a...

Mi a veszélye annak, ha a bank kihagyásával (közjegyzővel) vennék át hitellel terhelt autómat?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a veszélye, hogy nem fog sikerülni. A bank hozzájárulása szükséges a hitel átvállalásához.
2011. jan. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első zseni nem érti a kérdést. A kérdező úgy gondolta, hogy az ő nevén marad a hitel, közjegyző előtt meg aláírja a mókus, hogy ő fizeti.


Ennek hátránya? :D Csak az van... A banknál semmit nem számít a közjegyzői okirat. Aki be van jegyezve tulajdonosnak a forgalmiban, akinek nevére szól a hitelszerződés, az fizet, bármi van.

Szóval ha az ember nem fizet, plusz még el is tűnik, akkor se autó, se pénz... a banknak fizethetsz te, és járhatsz busszal.


Aki így akar autót venni, annak egyrészt nincs ugye pénze kocsira. Ez már eleve gáz. Másrészt, nem hitelképes. Ugye ha az lenne, akkor megvehetné ő is hitelre.

Az ember azért nem hitelképes, mert vagy BAR listás, és már van egy olyan hitele amit nem tud fizetni, vagy egyszerűen nem keres annyit, hogy fizetni tudja, tehát a bank elutasítja.


Én ilyen embernek nem adnám az autómat, és bíznék abban, hogy majd fizet.


Kibebaszott nagy lutri :D:D:D

2011. jan. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm....gondoltam hogy ez van...nekem sem tetszik az üzlet. Igazából szeretnék venni egy teherautót (hogy legalább valami haszna is legyen az autónak). Csak gondoltam jobban járok ha átadom másnak, és nem "átviszem" a hitelt egy másik járműbe.
2011. jan. 18. 19:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Zsenikém.. akkor talán a kérdezőt kéne szidni, hogy miért nem írta le egyértelműen a kérdését. Nem vagyok gondolat olvasó.
2011. jan. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!