Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Három sávos útnál az út jobb...

Három sávos útnál az út jobb és baloldalán van jelzőlámpa. A jobboldalin van egy kötelező haladási írányt mutató tábla. Ilyenkor a baloldalin is ki kell helyezni?

Figyelt kérdés

Sajnos ezért büntetett meg a rendőr mert én csak a baloldalira figyeltem mert a belső sávban/baloldali/tartozkodtam és onnan fordultam.

Ha jobbról mellettem állt volna egy kisbusz vagy teherautó akkor a jobboldalit nem is láttam volna,,,,,


2011. jan. 27. 10:09
 1/9 anonim válasza:
merre mentek a sávok?jobb ,egyenes,bal?merre fordultál?merre volt a köt.hal.irány?
2011. jan. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Melyik csomópont volt ez?
2011. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én ilyen kereszteződést még nem láttam. Lámpánál minimum van egy felfestés, de a lámpa is mutat valamit. többszörös biztosítás van. Ha az előbbi kettő megegyezik a tábla utasításával akkor -bár illene kirakni- nyilván az a mérvadó, és aszerint kell eljárnod.
2011. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Árpád híd /budai oldal fordulás a Pacsírtamező út felé/

3 sáv fordul mindkét oldalt van jelzőlámpa de csak a jobb oldalin van a kötelező haladást jelző/baloldaliban álltam

2011. jan. 27. 11:42
 5/9 anonim ***** válasza:

A bal oldali lámpa, csak a jobb oldali megerősítése volt, azaz mind a kettő mindig ugyanazt mutatja. Ekkor elég ha csak a jobb oldalon van tábla.


Egyébként meg 3 sávos úton kellett hogy legyen előjelző tábla, azaz a nagy kék tábla rajta a sávok irányával.

Ki is van téve ott, és azon látni, hogy nincs visszafordulási lehetőség.


+ Úgy látom, hogy ott van felfestés ami a sima balra kanyarodás felfestése és nem a visszafordulásé. Ahol vissza is lehet fordulni, ott van olyan jellegű felfestés is(2 nyílas).

2011. jan. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnálom nem értek Veled egyet -azért köszönöm a választ...


Mivel látom ismered a helyszínt ,-kérdeznm akkor a Vörösvári út felé vezető részen miért van kitéva a jobb és bal lámpára egyaránt,hogy balra fordulni tilos?

pedig ott ez sokkal egyértelmübb.....

2011. jan. 27. 12:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Abban egyetértek veled, hogy oda nem ártana egy tábla, de mivel ezen kívül két dolog is tiltja a visszakanyarodást(felfestés, kék előjelző), így akkor is egyértelmű a helyzet.


Szóval nem az a probléma hogy nem vetted észre a jobb oldali táblát, hanem hogy a felfestés ellenére más irányba mentél. Azokban a többsávos kereszteződésekben, ahol a belső sávból vissza lehet kanyarodni, ott vagy van erre utaló felfestés, vagy pedig nincs semmilyen nyilas és záróvonalas felfestés.


A KRESZ-ben pedig benne van, hogy csak a nyíl irányába lehet továbbhaladni.

2011. jan. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kresz szerint ha csak a jobb oldalon van tábla, az az összes sávra vonatkozik. Az más kérdés hogy én a gyakorlatban minden sáv fölé, a lámpák alá is odatenném az egyértelműség kedvéért. már megint a forgalomszervezők töketlenkedése...
2011. jan. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. jan. 28. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!