Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hátrányai vannak a...

Milyen hátrányai vannak a sport/gyorsasági motoroknak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 22:01
 1/8 anonim válasza:
A tulajdonosból nagy eséllyel lesz donor...
2011. jan. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

-Nincs csomagtartó, utólagos csomagtartó felszerelése gyakorlatilag minden típusnál lehetetlen.

-Sok esetben kényelmetlenebbek mint mondjuk egy átlag túra vagy endúró.

-Még a többi motornál is sokkal inkább időjárásfüggő.

-Magasabb fokú védőfelszereléseket kíván, ez által nem tudsz olyan szabadon öltözni.

-Jobb motorozási ismereteket és sok tapasztalatot igényel.

-Az autósok téged fognak legjobban utálni az úton.

2011. jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

-Nem bírod ki hogy ne tartsd be a sebességhatárod és lehet hogy ez lesz a veszted.

-Azt hiszed hogy menő leszel ha húzod neki és kikapod egykerékre, közben mindenki utálja amikor száguldozik valaki a motorral meg egykerekezik.

-Drága

-Fázol rajta

-Nem tudsz hova pakolni

-Esőbe nem jó motorozni

-Földes úton sz@r vele menni

-1 személyt vihetsz csak

-Ha egyedül indulsz el de úgy alakul hogy valakit vinnél a motoron akkor nem teheted meg ha nincs nála véletlenül egy bukósisak, amúgy meg nem mindenki mer felülni egy motorra

2011. jan. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

igen, sajnos azt én is megerősítem, hogy a legtöbb motorosbalesetek egy gyorsasági motorral vannak elszenvedve. az igaz, hogy gyors és jobban gyorsul mint egy túra moci, de ezerszer baleset veszélyesebb. egy túra motor több útviszonyok közt is elmegy, nem mellesleg nagyon kényelmes, tudsz pakolni, vihetsz utast, élvezheted a tájat mert nem vagy összegörnyedve mint egy embrió (és ha kidugod a plexi mögül a fejed levisz a szél mert úgy hasítasz:D) és hatezerrel fókuszálsz az útra (persze azt mindig kell, de egy pályamotorral jobban kell figyelni:)

akkor még az is ott van hogy drága, hamarabb tönkremehet valami, mert belemész egy kátyúba 200-al és kész. jobb esetben dob rajtad egyet és kész (de ez ritkán) de rosszabb esetben villa, kerék, féktárcsa sérül. túra motornak meg se érződik, mert az alapból a földúton is kényelmesen elmegy. én nagyon szeretem a motorokat, de ami a legtávolabb áll tőlem és sose vennék olyat azok a gyorsasági mocik. egy jó túra motor a legeslegjobb.

2011. jan. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hát írtatok pár hülyeséget XD
2011. jan. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az biztos xD A leírtak 70 %-a hülyeség!

Nézzük sorba:

- Miért lenne donor? Ha épp eszű a vezető akkor semmi baj nem lesz! Nekem "A1"-es jogsim van mégis van hogy 600 köbcentivel a seggem alatt nyomulok. Donor vagyok? Hát nem igazán!

- Nincs csomagtartó? A túradobozok szerinted minek vannak? Hogy a fenébe ne lehetne felszerelni rá? Egyszerűbb példa: Tanktáska? Ismered? Bármilyen motorra kaphatsz!

- Időjárásfüggő? Nézzük csak. Tegyél rá egy márkás michelin gumit. Már tapad is esőben is. Egyébként ennyi erővel a robogó meg a túramotor is csúszik esőben! Esőben nem szeressünk motorozni...

- Minden motorra kell alapfokú védelem! Menj fel a sportmotor.hu-ra tegyél fel 1 videó-t amin simsonnal mész 5 métert. Egyből lekiabálják a fejed , hogy NINCS BUKÓ!!!! Ha tudod , hogy nem csak 50-el mész akkor érdemes felvenni valami márkás k*rva drága bőrszerkót.

- Fázol rajta...ez jó :) Nyáron 40 fokos melegbe is? Én még ilyet nem tapasztaltam , de ha te mondod főnök akkor biztos úgy van! :) Télen meg nem szokás motorozni...egyértelmű.

- nem földes útra találták ki. civilizáció!! Van műút ahol mehetsz. Motorvásárlás előtt gondolj bele , hogy mire kell. Földútra ott a cross, enduró. Enduró kinézet de műúton : SM, Műútra : sport stb. Érti?

- Egy személyt vihetsz csak... Miért? cross motoron hányat vihetsz? Ez nem a sportmotor hátránya hanem a motor hátránya!

- Ha nincs nála bukó nem ülhet fel. Ez minden motorra igaz. Van aki fél a motoron. Úgyszintén!

- " hamarabb tönkremehet valami, mert belemész egy kátyúba 200-al és kész. jobb esetben dob rajtad egyet és kész (de ez ritkán) de rosszabb esetben villa, kerék, féktárcsa sérül." ---> ez tetszik! 200-al ha belemész egy kátyúba nem igazán kell onnan felkelni... De mondtam. ha jobban mész mint 50 akkor vegyél bőrruhát. Ha vettél bőrruhát nagyobb esélyed van hogy túléled az ilyet. ( persze fel is kell venni ) Amúgymeg nemcsak sportmotornál van ez. Legyen az túra , robogó vagy akármi. 200-al ha belemész valamibe akkor az már cinkes. Nem féktárcsa sérülés hanem vázsérülés. Ebben az esetben meg dobhatod ki a motorod. Meg az is lehet hogy egy tolókocsit is be kell szerezni...És olvasd el a legelsőt! "Ha épp eszű a vezető , akkor semmi baj nem lesz!" Szal ha megengedett sebességgel megy , akkor időben észleli a kátyút és kikerüli! Ha meg nem tudja akkor feljelenti az út karbantartóját ami fizet. De általában az ilyen "kis sebességgel nem észrevehető kátyúkat" kijavítják!


Szóval amiket írtak nagy része baromság. Nem egy kényelmes motor , de aki szereti azt ez nem érdekli , hogy kényelmes e vagy se, ugyanis az élmény visszaadja azt a pluszt amit a kényelem elvesz. És ezt csak te érzed , hogy visszaadja-e , megéri -e vagy sem.

2011. jan. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Énis kb ugyanígy végig mondtam magamba mint az előző válaszoló XD földút :D fázás xD


utolsó előtti vtam

2011. jan. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hát igazából amennyi előnye van annyi hátránya

Ugye nagyon feszes a futóműve ami kanyarba nagyon jó

De mondjuk egy katyuba belemenni nagyon rossz

Ott van például meg a Villa szög

Ugye nagyon meredek a villa szög ami megint a kanyarban jó

De hajlamosabb vesz utalni a kormány

Nincs csomagtartó mint pl egy robogó nál

Kényelmetlenül vagy rajta ha nem mész vele sportosan

Nagyobb az esély arra h gyorsabban mész a megengedettnél

És igen több baleset szokott lenni ilyennel

De nem azért mert maga a motor annyira veszélyes hanem mert

Sokan úgy vannak vele h egyenesbe jól megy de a kanyart nem tudjuk bevenni

Nyilván a nagyobb erő miatt veszélyesebb valamivel

De nem azért legfőképp veszélyes hanem mert sok a három aki csak egyenesbe tud menni de kanyarodni nem tudnak

Ha te sem tudod hogy kell írd be ellenkormanyzassal

Nagy vonalakban annyi h ha balra akarsz kanyarodni a bal oldalon meg tolod előre a kormabyt

Ha jobbra akarsz kanyarodni a jobb oldali kormanyt előre meg tolod

Kessz ennyi

Nem kell be dolní semmi ilyesmi

A bedoles/lelogas azért van mert úgy kevésbé kell dönteni a motott és mivel kevésbé van vedkntve kisebb eséllyel csúszik ki

2021. aug. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!