Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Crossmotor.125-öst, vagy 80-ast?

Crossmotor.125-öst, vagy 80-ast?

Figyelt kérdés

Crossmotort szeretnék venni, de: NEM TUDOM, HOGY 125-ÖST, VAGY 80-AST VEGYEK!

az 125-ös erősebb, meg jobban megy, stb., de rendszám nélkül elég húzós lenne.

A 80-as gyengébb, nem biztos hogy elég egy vérbeli crossmotornak, de talán meg lehet vele úszni a rendszámozást.

Ja hozzáteszem, 84kg vagyok, tehát nem pehelysúlyú. (bár a mostani simsonom még nem panaszkodott XD XD XD)

Ti hogy döntenmétek?

---18/F----


2009. febr. 7. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
yamaha pw50 van a lányomnak, aki 7 éves 23 kiló. a 80 cm3, eggyel nagyobb méret is még gyerekeknek való. vegyél legalább 125 cm3-st vagy rögtön 250 -t.
2009. febr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

250???

azér az 50-es simson után az szerintem igen nagy ugrás lenne.

Mondjuk nekem a 80-as még mindig szimpibb, mer ahhoz nem kellene külün jogsi (talán, azt meg lehet úszni)

(ha nem lenne a jogsival, meg hasonlókkal procedúra, akkor tuti 250-est, vagy nagyobbat vennék. De sajna van :((((

2009. febr. 7. 17:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A te súlyodhoz a 85 cm3 már kicsi.Bár az ereje sok is.Az alkatodhoz a 125 a minimum de annak erejét kordában sem tudnád tartani főleg ha 2 üteműt veszel.A crossban gondolkodol felejtsd el a rendszámot sosem lesz rajta.Én azt mondom valami 125 ős enduró lesz az ideális Pl : Yamaha dt 125 R .Öreg cross sem érdemes venni hiába van felújítva mert sosem lesz olyan mint egy újabb.Én biztos egy dt-t vennék keveset eszik ,megy is ha kell,lámpa is van rajta,iszonyat megbizható,és mivel 2t gyenge a hangja egy rendőr simán bevszi hogy 50 es .Nézzél meg pár dt-tesztet nem csalódsz benne.Egyik ismerősőm pont árul egyet érdemes legalább megnézni nagyon szép :


[link]


Remélem tudtam segíteni.Amúgy meg ha cross motort veszel iszonyat sokat eszik 1-2 óra alatt 10 liter ,nagyon nagy a szervizigény plusz a kopó alkatrészek (gumi,fékbetét)

2009. febr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. még annyit elfelejtettem, hogy a ruházatot se felejtsd el. sokan megveszik a motort a ruházattal és a lőerőkkel meg nem foglalkoznak és első esés után darabokra törik a lábszárukat.
2009. febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Tényleg nem lehet pl. egy yamaha dt 125-öst rendszámosan beszerezni?

Nemrég kapták el ismerőseimet a rendőrök egy 125-ös honda cr-rell, és csúnyán megbünteték, plusz még a jogsiát is elvették (autójogsit)

Csak ezért vagyok mostanában óvatosabb.

2009. febr. 8. 08:29
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
első vagyok.endurozni vagy crossozni nem utcai forgalomban szoktak, alkalmatlan is a gumi aszfaltra. a cbr-rel ne hasonlitsd össze. legtöbben utánfutóval viszik ki a motort pályára. egyébként ha tájvédelmi körzetben endurozol akkor is megbüntetnek ha van rendszámod, ha nincs. nem sok teret engednek ennek a sportnak.sőt, szinte semmit. úgyhogy akit nem elégit ki, hogy körbekörbe menjen egy pályán és csukott szemmel is ismerje az asztalokat, az megy amerre lát és igyekszik, hogy ne fogják meg.
2009. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze lehet kapni rendszámosat is de az kb 100 ezer ft vel drágább és lehet hogy rosszabb állapotban van meg öregebb.Ha a haverodat cr el kapta el a rendőr lehet nem lett volna gáz elengedte volna csak mivel az cross így lámpa index sincs rajta nyilvánvaló mert így veszélyes közlekedés.Hidd el ha sisak van meg a motor is rendben van plusz nyomsz rá egy 50 es matricát meg egy 3000 ezer ft biztosítást egy évre akkor semmi gáz nem lesz.Amúgy meg nem lesz rendszámozás az 50 esekre úgyhogy megéri venni 125 őst.
2009. febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jaa, cr. bocsi. egyébként lehet rendszámozni, csak minek, ha elvileg forgalomban nem használod.
2009. febr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

ha endúrózni akarsz vagy crosspályán menni akkor vegyél egy 125öst semmiképpen ne 250 est. mert az még túl erős lenne .

Yz 125 öt javaslom elég megbízható gép. 2000-2001 es évjáratok elégjók.

Ha utcán akarsz menni akkor rakd le a jogsit és vegyél egy ktm exc 125 öst:D . vagy ha nem akarsz jogsit akkor dt

2009. aug. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!