Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 90-es években mennyire volt...

A 90-es években mennyire volt jellemző, hogy a fiatalok (17-21) vezetnek és/vagy saját kocsijuk van?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
17 vagyok és megvan a jogsim, de apu nemakar nekem autót venni :(
2011. febr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 omadjoe ***** válasza:

'95-ben lett meg a jogsim, '96 májusában már saját Trabimmal jártam suliba. plusz vittem be pár környékbeli, utcabeli skacot, igy olcson tudtunk suliba járni. az autot 10 honap alatt szereltem össze. és a 8. ált ballagási pénzemböl vettem. (5e ft volt az auto vételára.)

haveri körben is elterjedt volt anno, h. jogsi után kaptak a szülöktöl, v. vettek saját pénzből pár ezer forintos szoci autot. akkoriban szinte ingyen dobták ezeket az autokat: lada, trabi, varesz, skoda.

2011. febr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem akkor se volt túl gyakori.

Nem voltak akkor se gazdagabbak az emberek és az autó se volt olcsó.

2011. febr. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Még éppen élt az MHSZ, ingyen képezték a C -t.


Saját, családi autóval 40-ből 1 járt. (Szeged/Bp. mintavételezés.)

Ellenben később tuti előnnyé vált a könnyen szerzett jogsi.

2011. febr. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aki megszállott volt és autózni akart az a '70-es, '80-as, '90-es években is tudott magának autót venni. Persze ma már az nem feltétel hogy valaki autózni is akarjon, megemlíti a szülőknek hogy milyen fain lenne autóval járni és azok már tollják is a fenek alá a többszázezres autókat. Rosszabb esetben egyből új autót vesznek neki. Ez sajnos gyakran azt eredményezi hogy nincs meg bennük a felelőséggérzez, hiszen amiben autóznak az nem az ő pénzükből van, nem ők dolgoztak meg érte, nem becsülik meg azt. De ez nem csak az autóra érvényes, rengeteg más dologra is amit a szülő fizet neki, tisztelet a kivételnek, aki ilyen korára már felnőtt az ilyesmihez (mondjuk ez lenne a normális).
2011. febr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!