Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan előzhetem meg a rozsdát...

Hogyan előzhetem meg a rozsdát garázs nélkül? Folytatás lent.

Figyelt kérdés
Bár magam is tudom, hogy a garázs hiánya gyakorlatilag lehetetlenné teszi a rozsda ellen a küzdelmet, de érdekel pár autóápolási tanács, amivel talán egy ici-picit mégis tudok tenni ellene.
2011. febr. 9. 21:21
 1/8 bp1985 ***** válasza:
Vászon.
2011. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Takaró ponyva nem rossz, de itt a lemezt az állandó nedvességtől kell elzárni, ennek meg legjobb módja a rendszeres aútóápolás, vagyis kaphatóak ilyen vaxok, amik megfelelő védelmet nyújtanak, a macerás részeket meg érdemes szilikonspray-el is átfújni majd száraz ronggyal áttörölni, gondolok én itt a sárvédők belsejére külsejére küszöbökre ajtókra műanyag részekre stb.
2011. febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 évente alváz és üregvédelemel egyébként menetközben folyik be a víz a küszöbbe és belülről rohad kifele így ha mindig nedvességben áll a kocsi igazából semmi sem segít a ponyva sem ér sokat.
2011. febr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

- autóponyvát ne használj, mert attól állítólag rosszabb lesz: nem tud szellőzni, bekerülnek a porszemcsék, amiket e levegő mozgat az áramlás miatt, és szépen karcolja a kocsit. Vannak ilyen "sátrak" azok elvileg jók, de nagyon drágák.


- ha havas, mosd le, és szárítsd is meg az autót. A havas latyak sokat árt neki, mert megszárad és utána szivacsként viselkedik...


- ha lehet ne érje napi sok órán keresztül napfény a kocsit, mert az sem jó


- ezt még sehol sem láttam leírva, de szerintem az is fontos hogy szélmentes helyen legyen a kocsi

2011. febr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És az igaz, hogy a gyakori mosás használ valamit? Nem pont, hogy a sok víz árt neki?
2011. febr. 9. 21:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát van pár érdekes ötlet ahogy elnézem, szerintem a legegyszerűbb és legköltséghatékonyabb ha rendszeresen lemosod, takarítod. A lerakódott kosz nagyobb ellenfél mint a víz. Az autóápolási cikkek jó dolgok, de akkor már megéri olyan helyre elvinni ahol ezeket megcsinálják, egy komplett autómosás mindenféle védőszerekkel, külső+belső takarítással 15-20 ezer forintból megvan a jobb autómosókban (a gépit felejtsd el, többet árt mint használ), de saját kezűleg is felvihetőek ezek a szerek. A kritikus helyek (gumiborítások szélei, sárvédő ívek) külön figyelmet érdemelnek, minimum ezeket kezelni kell. Autóponyvának csak akkor van gyakorlati haszna ha huzamosabb ideig áll az autó egy helyben, mondjuk ha télen nem használod vagy elmégy nyaralni, ilyesmi.
2011. febr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A sárvédő ívek rozsdásodását nem külső hatás,hanem a belülről lerakódott vastag sár okozza.

(ezt sokszor nem is látni a műanyag idomok takarása miatt) és ez napokig..hetekig tartja magában a nedvességet és ez okozza a korróziót a sárvédőíveken miközben kívülről csili-vili az autó.

2011. febr. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sosem megyek mosóba, hihetetlenül karcolja a fényezést. Tehát azt mondjátok, hogy rendesen lemosom, a kritikus helyeknél is, akkor a fémre milyen szert vigyek fel, ami védi? Egyébként köszönöm az eddigi hasznos válaszokat!
2011. febr. 11. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!