Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit fogyaszt ténylegesen...

Mennyit fogyaszt ténylegesen a Skoda Octavia 1.4 16V?

Figyelt kérdés
Sok fórumban írnak, de ténylegesen nem tudom kihámozni...
2011. febr. 13. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Autópálya, 120, 7.3
2011. febr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A gyári adatok talán tarthatók, de rettenetesen függ a jobb lábadtól, az egy elindulás után megtett úttól, télen vagy nyáron, ez az út városi csúcsforgalom vagy autópálya, ezen belül mennyivel mész, klímát használod-e (ez relatíve sokat dobhat).

A gyári adatokra ezektől függően rámehet még 50%, és akkor a kocsi még hibátlan állapotú.

2011. febr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg rengeteget, hiszen kurvära kicsi ez a motor ebbe a kasztniba.
2011. febr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pont ma láttam egy 1.4 Octaviát(hátul rá volt irva), 5en ültek benne, hátul 3 középkorú gyerek, de én II-es Swiftből sajnáltam a sofőrt és a kocsit. Le volt süllyedve, kereszteződés után alig bírt elindulni és utánna is csak lassan haladt az útszélén...

Én nem ajánlom neked ezzel a kicsi motorral, még akkor se ha csak egyedül használnád és szivacsot szeretnél vele szállítani, ellenben a 105Le-s 1.9es dízel motorral tökéletes autó, megbizhatóságáról nem nagyon tudok nyilatkozni mert csak fél évig volt meg(céges), de nem lehetett rossz mert 2004es létére 2008ba fél év alatt semmi nem jött ki, meg ismerősömnek passátja van 130Le 1.9essel és csak jókat mond róla és ha mindenigaz az 2003as.

2011. febr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és a dízellel 6ból megállt a fogyasztás, pedig én nem sajnálom használni a lábam.
2011. febr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#18:14-el 100%-ban egyetértek.

Ha valaki hallott már a lóerő/tömeg viszonyáról és annak gazdaságos hasznosságáról,akkor rájön egy ilyen autónál ezek a viszonyok mennyire rosszul jönnek ki.

Igazából az eladási ár faragásaként tettek egy ekkora közel 15q-s autóba egy fingi 1.4-es motort.

Miután anno piacra dobták a Wolksvagen Borát 1.4 16v motorral,rövid időn belül beszüntették a forgalmazását és gyártását az erőtlensége miatt.

Ezért maradtak inkább a minimális 1.6-os motoroknál.

Akkor el lehet képzelni ennél a közel 3q-val nagyobb tömegű autónál ezek a viszonyok mennyivel gazdaságtalanabbak. Most lehet jönni az ellenérvekkel,hogy hülyeségeket írok,mert az 1.4 16v-s motorok ott vannak 100LE környékén tudásban. Ez biztosan így van,de azt sem kell feledni,hogy ezt a közel 100lovas teljesítményt közel 4000ford/perc alatt tudja létrehozni a motor.

Akkor hol is van itt a gazdaságosság???

A német állampolgár,alapból nem venne ilyen autót pláne pályára,ekkor jön képbe a meggondolatlan kis pénzből élő magyar,aki csak hiszi,hogy egy kis fogyasztású autót nyel be családja részére. Ahhoz,hogy egy "ilyen Volga kettőt" temperamentumosan tudjon vezetni nagymamával,nagypapával családdal együtt,ahhoz jócskán pörgetni kell a motort akár egy sima előzés alkalmával is a kellő biztonság érdekében.

2011. febr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még az, hogy 100 ló! De ez 75!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ez az a motor, hogy még a Polot is csak mérsékelten mozgatja dinamikusan.

2011. febr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
akkor ez felejtős. talan egy 2003as Toyota Corolla 1.4 16v, mert az mar 97LE-s
2011. febr. 15. 23:47
 9/9 anonim válasza:
Sok mindentől függ például milyen a lábad.
2012. jún. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!