Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 km/h sebességnél nagyjából...

50 km/h sebességnél nagyjából mekkora az ideális féktáv száraz aszfalton?

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy jó képességű vezető reakcióideje alatt 7-10 métert tesz meg 50km/h-nál.
2011. febr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az ideális? Ha azonnal megáll..

Van egy elérhető minimum, ez az F1-es autónál talán 1-2m.

2011. febr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A kérdező gondolom nem az ideális, hanem az átlagos féktáv-ra gondolt, de legalábbis én erre válaszolok, mert az ideális nyílván annál jobb ha minél kevesebb :)


Szóval sok dologtól függ, de átlagban olyan 30-40-50 méter körül van. Többek között függ:

- autó tömege

- gumi típusa, minősége

- fékszerkezettől, fékbetétek kopottsága,

- aszfalt minősége


Pontos képletet nem tudok, de nézz utána a neten sok helyen le van szépen vezetve fizikából...

2011. febr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Héhahó!

A kérdésben 50km/h óra szerepel. szerintem a 40-50 méter kicsit durva lenne.

2011. febr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok.


ok, igazad van:

[link]

30 méter körül van.

2011. febr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
egyébként egy másik doksiban 36 métert írnak: 14+22, és ez már közelebb van a 40-hez mint a 30hoz :)
2011. febr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

csak az archívum kedvéért:

részlet a "A fékezés helyes technikája" c. doksiból:


"Egy példa. 50km/h sebességről fékezve a féktávolság 36m. Ebből a reakció idő 14m, a fékút pedig 22m. Ha a kuplungot nyomjuk először, akkor a 36 m-es féktávolságból könnyen lehet 50m is, de ezt megelőzően már szinte biztos hogy bekövetkezett a baleset. Ez a hiba általában akkor következik be, ha a lassító fékezést is így hajtjuk végre, és ehhez szokunk hozzá. A vészfékezés nagyon ritkán fordul elő, és ha bekövetkezik rosszul hajtjuk végre a helytelen berögződés miatt."

2011. febr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kresz vizsgán ez kérdés, és a helyes válasz 36méter.
2011. febr. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20m legalábbis bmw m3 e46.nak
2011. máj. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Rayfe válasza:
Nem akarok irracionális lenni, de nekem egy 99-es mk4-es Fiestám van, 1 tárcsás fékekkel(nem hűt túl jól "azt mondták") (hátul dob) nem mai állapot, ennek ellenére elég erősen fog, felmérést még nem végeztettem rajta, de látszik, hogy nem újszerű a fékek állapota. Nem egy erőmű 75 lóeró(papíron) velem együtt ~1100kg, na most tegnap este 22.05.06 22:30 körül, egy jobbos kanyarból kiérve 75km/h-val 20-25méter volt 5km/h-ra a lassításom, mert ez nem megállás. Nyilván ABS és egyéb elektronika nincsen, csak szervó, új nyári gumik 185/55 r14 reakció időről inkább ne beszéljünk, ahány ember annyi mód, munka előtt munka után, stresszes nap... nekem speciel a tegnapi napom, elég idegörlő és fárasztó volt. Na most onnan tudom, hogy hány méter volt kb, mert ismerem a falum határát, és attól az adott Útjelző oszloptól ahonnan elkezdtem fékezni, a(z) másik előzni tilos tábláig nagyjából 25-30 méter van. ((na nem indokolatlanul fékeztem, 2 őz várta a megváltást az út közepén...) mögöttes forgalom is volt de hála égnek az illető mögöttem tartotta a tisztes távot, és képben volt ő is...)) Ez a szó szoros értelmében vészfékezés volt, hozzáteszem, nem csúszott meg az autó. Kérdésem, hogy ezek jó adatok, eredmények-e? Ha már nagy átlagot mérünk.
2022. máj. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!