Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motoros hajót szeretnék venni...

NBH kérdése:

Motoros hajót szeretnék venni az Egyesült Államokban! Hogy tudnám hazahozatni és mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 20:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? 10?
2011. febr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Kicsit több:)
2011. febr. 17. 20:26
 3/17 anonim ***** válasza:
11?
2011. febr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
és fél
2011. febr. 17. 20:55
 5/17 anonim ***** válasza:
és itthon hol vezetnéd/tárolnád? kerti tóban?
2011. febr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
a tengeren hozasd haza, a hajók a vizen prímán közlekednek. tapadj rá egy bp-s tankerre, és mindig lesz üzemanyagod is.
2011. febr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
vegyél egy jegyet egy óceánjáró hajóra, ami átszeli az atlanti óceánt, és kösd rá a hátuljára
2011. febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
vagy hozasd haza repülővel Antonov AN 225-el, vagy Boeing 747 Cargoval, a hajó árából haza is hozzák
2011. febr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A Föld jelentős része víz. Így azt hiszem nem lehet gond egy hajót hazajuttatni :P De miért is nem Ausztráliából akarsz hajót? Az még messzebb van :DD


Viccet félretéve vannak hazai cégek, akik kinti hajókat jachtokat forgalmaznak, haza is hozzák, de horror áron. Aztán vám, meg áfa, brrrrr.... szerintem keress közelebb hajót. Pl a Belgáknál, Hollandoknál is rengeteg van, és lényegesen egyszerűbb hazahozni.


maci

2011. febr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Fülünyúl válasza:

Nem értem miért pont amerikából kell áthozatni, mikor az amerikai hajógyártó cégeknek tuti van európában is irodájuk, telephelyük. Az áthozatal drága a tengerentúlról, még hajórakományként is. Simán lehet a hajód árának 10-50%-a. Légi szállítás felejtős, többe kerül mint maga a hajód.

Másrészről az sem mindegy hogy milyen hajót akarsz venni és melyik magyar vízre. Vitorlás Dunára felejtős, mély merülésű meg a Balcsira felejtős. Nagy teljesítményű szintén, mert ha jól tudom van valami korlátozás nálunk ebben.

Igazából azt nem értem, hogy európában miért nem találsz megfelelő hajót, németek, hollandok púpra vannak eladó hajókkal.

2011. febr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!