Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen közlekedési eszközt...

Milyen közlekedési eszközt válasszak? (bevont jogosítvány esetén)

Figyelt kérdés

Egy baleset miatt elvevőben van a jogosítványom, vagyis a rendőrségen úgy tájékoztattak, hogy be fogják vonni. Ebből következik, hogy a munkába járást nem sikerül megoldanom. Naponta kb 30-35 kilómétert autóztam/motoroztam eddig. Gondoltam a nitroScooter által forgalmazott benzines rollerre, ami 68 km/h végsebességre képes. Esetleg valami elektromos motoron gondolkodtam, de azok nagyon lassúak, a 60 km-es hatótáv még nem is zavar annyira.


Esetleg aki egy kicsit is hozzáértő és át látja a dolgokat, tudna valami tanácsot adni? Tömegközlekedés vidéken sajnos nincs olyan módon megoldva, mint Budapesten például.


Vagy esetleg tudom-e külön kérvényezni, hogy akár az M-es jogsimat megtarthassam ilyen célból?


2011. febr. 21. 00:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a benzines roller lenne a legjobb ötlet. Azokat én is néztem, iszonyat vagány :D
2011. febr. 21. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
benzines rollerre is kell szerintem jogosítvány. egyedül a 300W vagy az alatti teljesítményű elektromos kerékpárokra (robogókra) nem kell.
2011. febr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Megnézném hogy megy át az a roller a kátyúkon.

Szerintem dupla leszúrt Rittbergerrel.

2011. febr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nem is az, hogy hogy megy át a gödrökön, de az a cinkes, hogy nagyon kicsi tankja (1.1L az lófing). amit írnak meg nem szabad hinni, hogy elmegy 35km-t is. ha húzod neki és mész vagy 65-es akkor 15km maximum. de ezt leszámítva frankó kis járgány ökörködni, de több helyen van gikszer. lehet, hogy kell rá jogsi és kevés a hatótávja...
2011. febr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 POciCi ***** válasza:
TÖMEG közlekedést? Oo
2011. febr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ismerek valakit akinek baleset miatt elvették a jogsiját, de megtarthatta az M kategóriát. Vett egy moped autót amit akkor lehetett M kategóriával vezetni( most nem tudom mi a helyzet) és addig azzal járt amíg vissza nem kapta a B-s jogsiját.
2011. febr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Taksi. Nem olcsó, de ha nincs más?
2011. febr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A mai helyzet szerint mopedautót M-es jogsival NEM lehet vezetni csak B-vel. Ellenben nyugati szomszédjainkkal ahol zokszó nélkül el lehet vezetgetni!
2011. febr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A benzines rollerek forgalmazója írta, hogy kb 2,5 litert eszik 100 km-en. Mint egy robogó. Az sem lenne nagy gáz ha megtarthatnám az M-es jogsim, mert akkor legalább mehetnék smkp-val :) Amúgy itt a Balaton déli partján nem olyan rossz az út.szóval kibírná egy ilyen kis roller. Azt meg meg lehet magyarázni a rendőrnek hgoy nem kell rá jogsi sztem :)
2011. febr. 22. 09:34
 10/13 anonim ***** válasza:

A roller sporteszköz, így nem kell rá jogosítvány sem. Igaz viszont hogy elméletileg nem vehet részt a közlekedésben. Gyakorlatban az a helyzet, hogy a kerékpárral egy kategória. A rendőrök nem szólnak érte, de azért ez sem szentírás, engem ugyan milliószor megbámultak, de sose állítottak meg. Én használtam rengeteget, szintén dolgozni, de azért a 60 km táv kicsit soknak tűnik. Én napi 25 km-t mentem vele, kényelmesen. Az 50km/h sebesség már iszonyatosan sok neki, szerintem azt a motor nem sokáig tudná. A 30 km/h sebesség az, ahol az enyém "jól érezte magát". 1l körüli volt a tankja, ezzel úgy 50 km körüli távot tudott. Kicsit macerás, hogy a keveréket nekem kellett kikeverni. Kicsi a kereke, minden egyenetlenséget hatványozottan észrevesz. Nagyobb távra én az elektromos robogót javasolnám, nem lassúak azok, csak azért nagyon nem mindegy, hogy melyik típust választod. Én is azt fogok venni, és azt fogom használni, ha eljön a tavasz...


maci

2011. febr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!