Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv.1,4 -es Opel astra G....

Recky kérdése:

Üdv.1,4 -es Opel astra G. Naponta, változó terhelésen időben, hőmérsékletben kigyullad a chek lámpa és leáll a 4. henger. Mitől?

Figyelt kérdés
Amikor leakarom ellenőrizni hogy gyújtás e vagy üzemanyag probléma, akkor "sajnos" pont nem jelentkezik a probléma. Melyik alkatrész tud úgy elromlani hogy néha jó néha nem? TRAFÓ vagy BEFECSKENDEZŐ (gyertyát már cseréltem).
2011. febr. 22. 21:04
 1/8 T5- ***** válasza:
Hibakódot olvasd, vagy olvastatsd ki, az bőséges információt fog nyújtani.
2011. febr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 lodarazs ***** válasza:
Honnan tudod, hogy a 4. henger?
2011. febr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 T5- ***** válasza:
Gondolom lehúzogatta róla a pipát.
2011. febr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt az F Astrámmal. Az EGR-szelep ment tönkre.

Ennek az a dolga, hogy üzemmeleg vagy terhelt motornál a kipufogógáz egy részét visszavezeti a szívócsőbe. Ezért kiseb a motor károsanyag kibocsájtása, de fojtja a motort.

A tiédnek az a baja, hogy túl sok kipufogógázt enged vissza a motorba, ezért nem kap elég oxigént. Az enyémbe "levakították" és így már nem működik.

Így sokkal erősebb, meg kevesebbet is fogyaszt

2011. febr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 lodarazs ***** válasza:

Gyertyapipát? Menet közben? A változó terhelés annyit jelent, hegymenet, lejtmenet, egyenes út. Alapjáraton pömpögtetés az nem terhelés. Am korszerű autóknál nem igazán használ a trafónak, ha lehúzogatjuk a pipát.


Egyébként egr-től tényleg járhat sz.rul a motor.

2011. febr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Első volt hogy kiólvastam. Hibakód: Égéskimaradás 4-es henger... (Hát köszi :S ) EGR hála istennek nincs benne. A változó terhelést úgy értettem hogy terheléstől függetlenűl csak úgy előjön aztán egy ideig jó, el is alszik a lámpa aztán megint előjön amikor éppen azt érzi... A Pipák és a trafók egy egység...
2011. febr. 23. 18:40
 7/8 T5- ***** válasza:
4. henger szelepeinek hidrotőkéi beszopták a mocskot, esetleg. De passz, így messziről.
2011. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ha dzsuvás lenne akkor állandó lenne a hiba... Nagyon a Trafó felé hajlok, szerintem az lesz csak amíg nem tudom tutira addig nem akarok másikat venni...
2011. febr. 24. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!