Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda 120L tető levágása?

Skoda 120L tető levágása?

Figyelt kérdés
A lényeg az lenne, hogy szeretnénk egy Skodát (nem komoly célokra, csak kiruccangatni ide-oda) és levágnánk a tetejét kabriónak. Ennek esetleg van valami hátulütője? (Gondolok én igazoltatásnal, vagy hasonló esetekre, amikor beleköthetnek, hogy ez nem ilyen gyárilag). Esetleg ezért büntethetnek is?
2011. febr. 23. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Semmi hátul ütője ha felborultok vele persze akkor végetek.

Rendőrt kerüld el mert nem lehet levágni egy kocsi tetejét csak ugy kabriónak meg kell erősíteni a kasztnit és bersze ujra forgalomba helyezési engedély kell rá.

2011. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, a borulás más tészta. Amúgy, most hogy mondod (írod) tényleg értelmesnek hangzik az újra forgalomba helyezés. Erre voltam kíváncsi, hogy kell-e rá engedély.

És ez mi féle engedély? Hol lehet ilyet csináltatni?


Amúgy mi igazából nem is gondoltuk végig a dolgokat, csak jött az ötlet "Milyen király lenne már kabrióval lemenni Balcsira." "Hát itt a Skoda!"

És akkor jött ez a videó, ahol a csávó fogja magát, flexxel levágja a Skoda tetejét, és így furikázik városban.

http://www.youtube.com/watch?v=-22dDnhfyF8

2011. febr. 23. 14:40
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nagy valoszinüsegel, amint elvägjätok a "c" oszlopnäl, a 20eves skodrinnya küszöbnel ugy fog kettetörni, hogy öröm lesz nezni. :D
2011. febr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
akkor már mérnem veszel valami ősrégi roncs cabrio-t, ami még megy és 1 árban van a Skodával?
2011. febr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Akartam írni, hogy ha egy önhordó karosszériás autónak levágod a tetejét összecsuklik az autó. Ez nem így működik, hogy levágjuk, azt' gó'. Ráadásul, ha nem is csuklana össze, az első rendőr meglát, és megbüntet illegális átalakításért, hogy leég a hajad.
2011. febr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez sajnos nem ilyen egyszerű.Vagy is de!Csak akkor a tanyán használhatod.Ha legálisan akarod,akkor súlyos százezrekbe fog kerülni az átalakítás.A Skoda önhordó karosszériára épül,ami azt jelenti,hogy nincsen alváza.Röviden,tömören megfogalmazva;a kocsiszekrény egybe van építve és különféle beépített teherviselő elemekre van felszerelve a motor,hajtáslánc és a futómű.

Az egyik legfontosabb szerkezeti eleme a tető.Ha azt levágod,akkor elveszíti a merevségét a padló.Össze meg vissza fog csavarodni az egész.Ez nem csak a menettulajdonságokat rontja le drasztikusan,de életveszélyes is.

Átalakítás során a lakatos munka a legegyszerűbb.Azt hivatalosan levizsgáztatni és engedélyeztetni szinte lehetetlen.

Meg kell erősítened a küszöböket,a padló teherviselőit,a tetőoszlopok maradékait.Lényegében újjá kell építeni az egész padlót.

Mindezekről pontos tervrajzokat kell készítened a hozzá való statikai számításokkal,amit egy gépészmérnökkel kell hitelesíteni.(ha jól tudom)


A Nemzeti Közlekedés Hatóságtól kérvényezni kell egy átépítési engedélyt.Azt sem ingyen adják,és nem is csak a hasukra csapva.Valami tuti kis szöveggel kell előrukkolni,hogy miért is akarsz Te ebből a Skodából kabriót csinálni.Ha szerencséd van,akkor megkapod az engedélyt,de 1 éven belül be kell nekik mutatni a kész autót.Egy szigorított hatósági vizsgán kell megfelelnie.Ez nem olyan,mint az általános.A legkisebb csavart is nagyítóval fogják vizsgálni.Keresnek minden apró hibát,amibe csak beleköthetnek.

Ha ez is meg van,akkor új forgalmi stb stb stb....


Egyszóval:Meg lehet csinálni,de annyiba kerül,hogy azért már kapsz egy 15 éves gyári kabriót.Otthon,falun menőzni,ahol a kutya se szól érte,vagy a tanyán ökörködni kiváló.Ott a flex meg a hidegvágó,lekapod a tetőt ahogyan a videóban is,meg alul a "B" oszlopot összekötöd egy zártszelvénnyel.

2011. febr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Madmax12 válasza:
Király ötlet!,erre én nem gondoltam,amikor 120 GLS-t vezetttem.Persze csak a dülőben használnám!
2011. febr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi már kisérleteztünk. Csillag alakú padlómerevítést készítettünk bele U szelvényből, B oszlop összekötés, hátsó ajtó lehegesztés kívül belül, ez utóbbi rengeteget tart. Így viszonylag stabil.
2011. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Marhajó ötlet valóban, hogy a balcsira nyáron kabrióval mentek, csak ha egy skoda 120 kabrióval kb mindenki röhögne rajtatok, az a baj. Főleg a luxusautósok, luxuskabriósok.. Higyjétek el, már ez elveszi az ember kedvét. Szerintem is inkább vegyél egy kabriót, sokkal jobban jársz, egyszerüen nem éri meg. Emellett 4 ajtós kabrió sem néz ki jól. Ott van pl. a golf 2-es kabrio, az nem is néz ki rosszul és olcsó.
2011. febr. 24. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
rapidból van gyárilag kabrió!:) de az nagyonnagyon ritka és ha találnál is egyet akkor nagyon sokba kerülne.
2011. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!