Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51B karburátorát hogy...

Simson S51B karburátorát hogy kell kitisztítani ha bele van rohadva a benzin?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 21:46
1 2
 1/13 T5- ***** válasza:

Hogy érted, hogy bele van rohadva a benzin?

Én a Pannóniám karbiját úgy takarítottam, hogy levettem az egészet, szétszedtem amennyire tudtam, és ahol nagyon retek volt ott brigéciollal beecseteltem, utána lemosta, fúvókákat kifúvattam, és minden alkatrészt tiszta keveretlen benzinben átmosta. Utána meg csak össze kellett rakni, és vissza a helyére, gázbowdent bekötni.

Amiben meg erősebb lerakódás van, azt ki lehet ronggyal suvickolni.

Jó munkát hozzá.

2011. febr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hát áll már legalább 8 éve
2011. febr. 24. 23:13
 3/13 A kérdező kommentje:
akitől vettem ezt mondta
2011. febr. 24. 23:16
 4/13 anonim ***** válasza:

A Pancsis kollégának igaza van, egy jó alapos mosás/áztatás és lehet is összerakni új tömítéskészlettel.

Ha a neten körülnézel biztosan találsz részletes leírást a Simsonok karbijainak pucolásáról.

Ha kitekered az állítócsavarokat (márpedig minden valószínűség szerint ki fogod), akkor jegyzd fel hányat kellett rajtuk fordítani a kiszedéshez, sokkal egyszerűbb lesz nagyjából beállítani utána.

2011. febr. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
mosd ki etanollal, az minden szemetet kipucol.
2011. febr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
8 év még nem is olyan sok, én egy 30! éve álló Danuviát, úgy ahogy volt csak benzint öntöttem a karbiba és 20. rúgásra elindult, 30 év után és semmi pucolás, később aztán kipucoltam, és biztosan 30 éve állat mert a papámé volt, nem úgy vettem.
2011. febr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam már így robogó karbival. Éveken keresztül állt, és sűrű, ragacsos tömény massza lepte be az egész belsejét, eltömítve az összes fúvókát. A friss benzin nem oldotta ki, ill. nem is lehetett minden fúvókához hozzáférni. Aztán otthon találtam körömlakk lemosót (aceton tartalmú!). Beleöntöttem, és gyönyörűen kioldotta az összes szutykot!
2011. febr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Vagy főzd ki. (nem vicc)


[link]

2011. febr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nem rozsdál be a víztől?
2011. febr. 25. 16:54
 10/13 anonim ***** válasza:
Aluminium. Az csak oxidálódik.
2011. febr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!