Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem a benzinár miatt...

Miért nem a benzinár miatt gyűjtenek aláírásokat?

Figyelt kérdés
Szóval az a kérdésem , hogy miért nem a benzinára miatt gyűjtenek aláírásokat? Miért a B.kategóriával való 125-ös vezetésért? Benzinára mindenkit érint. Fiatalt , öreget , gyereket , nőt , férfit szóval mindenkit! És nem csak a motorozni vágyó "B" kategóriásokat. Hisz a benzin árával együtt nő a kaja a bérlet a buszjegy és MINDEN! Ez ellen miért nem tesznek? Hisz lehetne...
2011. febr. 26. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne nézz már annyi Tv-t


Amúgy ennek az aláírásgyüjtésnek sincs semmi értelme, hiszen visszaellenőrizhetetlen!

2011. febr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Felesleges lenne. Bár azt nem értem h nálunk nő a Líbiai helyzet miatt az üzemanyag ára, de a környező országokba nem, h ezt h sikerül összehozni...
2011. febr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Túl sokat gondolsz a demokráciáról, ha azt hiszed, hogy holmi aláírásgyűjtéssel befolyásolhatod az üzemanyagárakat.
2011. febr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fordítok egyet a kérdésen: te miért nem szervezel aláírásgyűjtést? Miért nem fáradsz el az OVB-hez, miért nem kérsz aláírásgyűjtő íveket, miért nem szervezel kampányt? Igen, azért, mert kényelmes vagy, azt várod, hogy valaki megtegye helyetted. Arra hajlandó vagy, hogy adj egy autogramot az eléd tolt lapra, de hogy ennél többet tégy... Na, azt már nem.

Azért nincs aláírásgyűjtés, mert más is így gondolkodik. Hej, ha valaki felkarolná ezt az ügyet, de jó volna! De észre kell vennie mindenkinek: ezt nem fogja senki felkarolni. Az "állam" számára nagyon is jó a drága benzin, az olajtársaságok számára még jobb - arról nem beszélve, hogy nem lehet tetszőlegesen emelni vagy csökkenteni az árat, a kőolaj világpiaci ára azért mindenképpen meghatározza, mennyiért tankolsz.

Szóval el kell fogadnunk: amíg alulról, a "széles néprétegek" köréből nem indul el a kezdeményezés, amíg nem sikerül elérni, hogy a szomszéddal egyetértsünk és ne csak ész nélkül szidjuk a kormányt, hanem tenni is akarjunk valamit, addig ebből a kezdeményezésből nem lehet semmi. Ne felülről várjuk a csodát, akár kormányhivataltól, akár cégtől.

Nem mellékesen pedig el kell gondolkodni az autózás szükségességén. Én tudom, hogy a közúti fuvarozás révén az élet minden területén megjelenik majd az árakban a magasabb üzemanyagár, de bizony sokan gondolkodhatnak el azon, hogy mennyire szükséges az, hogy az egyébként nem elérhetetlenül messzi munkahelyükre, iskolájukba is tök egyedül, négyszemélyes, majd' másfél tonnás autóval járjanak, mert ők fontos emberek és a presztízsük megkívánja. Át lehet ülni motorra (erről is szól a B125-kezdeményezés), kerékpárra, lehet gyalogolni... El kell fogadni, hogy a benzinnel nem csak a saját zsebünk miatt kell spórolni, hanem azért, mert globálisan csökkennek a kőolajtartalékok és jó lenne, ha ott, ahol tényleg fontos, maradna még egy kicsi. Úgy gondolom, mikor az állampolgárok mindent megtettek azért, hogy kevesebb üzemanyagot használjanak el, akkor lehet az ország vezetését felelősségre vonni, hogy márpedig igenis lépjen és tegyen valamit az alacsonyabb üzemanyagárak érdekében.

2011. febr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Talán én azért nem tehetek semmit mert 17 éves vagyok...Szóval nem is tehetek...de azért látom a dolgokat tvbe , neten , benzinkutakon...

kőolaj világpiaci ára ??? azért van rajta az 50%-os adó? Mit is kapunk cserébe hogy ekkora adót fizetünk? Ha nem lenne rajta az adó nagyon is elfogadható lenne a benzinár! A mostanihoz képest "ingyen" lenne. De azért mégiscsak legyen rajta..de NE duplázza meg az árát...

Mondjuk én 4ütemű motorral járok. 2,5 eszik százon szal nem gond...meg 15km-re van Románia ahol 325 a benzinnek literje..de azért mégse jó ez így!!!

2011. febr. 26. 20:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Én anno benne voltam a CM-ben, az aláírás gyűjtögetésekkel, de aztán nem lett belőle semmi sem, hiába jók voltak a célok, de eredmény az nuku. Utólag belegondolva, kár volt részt vennem benne, mert azt az időt, másra is felhasználhattam volna, mint aláírások gyűjtögetésére.

Ebből látszik, hogy semmi sem lesz belőle, fölösleges dolog az egész.

2011. febr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem akarok elkeseríteni senkit sem, de Mo. államformája jelenleg demokratikus diktatúra.


Ez azt jelenti, hogy alapvetően diktatórikus, némi, éppen csak a látszatot fenntartó demokratikus hangyaf*nyi vonással.


Ez az aláírás gyűjtés is csak a látszatra jó, ugyanis:

X db. aláírásnak kell összegyűlnie ahhoz, hogy az adott témakört az OGY napirendre tűzze, de az aláírások megléte csupán a napirendre tűzésre kötelezi az OGY-t, semmi másra. Vagyis mi történne? Összeszedsz baromi sok energiával mondjuk 50 ezer aláírást (nem tudom mennyi most a határ, de mindegy is).


Beadod, napirendre tűzik. Majd azzal a lendülettel kb. 10 perc alatt el is utasítják, és az elutasítás miatt még csak felelősségre sem lehet vonni őket. Csodálatos dolog az alkotmány... csak épp pont azt írja le mihez nincs jogod.

2011. febr. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

de hogy a kérdésre is válaszoljak:


Jelenleg miből él az állam (hivatalosan)? Azokból az adókból amiket nem igazán tudsz megkerülni: pia, cigi, benzin.


Nincs az a pénz, hogy ezeknek az adótartalmát csökkentenék.


Nem hivatalosan miből élnek a politikusok? Mindegyiknek van benzinnel kapcsolatos érdekeltsége. Hülyék lennének megfosztani magukat a zsíros bevételektől.


Szóval ez egy olyan dolog, hogy valós demokráciában talán még működhetne is a dolog, de abszurdisztán, korrupció világfővárosában, demokratikus diktatúra mellett teljesen esélytelen.

2011. febr. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kit érdekel?

Ha mindenki aláírja, akkor sem fogják csökkenteni a jövedéki adód :(

2011. febr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez elszomorító és egyben k*rva idegesítő!!!
2011. febr. 27. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!