Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bioetanol-benzin 50:50%...

Bioetanol-benzin 50:50% arányú keverésnél az autó fogyasztása?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, akkor a benzinüzemű autókba benzin-etanolt fele-fele arányba lehet keverni, ugy hogy akkor még nem szükséges semmilyen átalakító rendszer. Ha viszont van a kocsiban etanol átalakító készülék és tisztán etanollal megyek, akkor fogyasztástöbblet lesz az etanolból.

A kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy ha átalakító nélkül fele-fele arányban tankolom benzint és etanolt, akkor is okoz valamennyi fogyasztásbeli különbséget,mintha ha csak tisztán benzinnel járnék vagy nem? Ha igen van valakinek erről tapasztalata kb. hány %-kal?

Válaszokat előre is köszönöm!!!


2011. febr. 28. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem fogyaszt többet ha felesben járok, de nekem karburátoros autóm van, ami ráadásul módisítva is van szóval több anyagatok kap.
2011. febr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát mi így csináltuk, ahhogy leírod, de semmi fogyasztáskülönbséget nem vettünk észre sajna, nem csökkent, nem is nőtt.

Viszont a kocsinak nem mindig tetszett a dolog, volt hogy kihagyott az alapjárat, vagy csak egyszerűen leállt az autó pl mikor benyomtad a kuplungot.

Jó nem mai gyerek már a mienk se, 18 éves F astra, de sima benzinnel ezt nem csinálta.

Különösen most hidegen nem is nagyon érdemes kísérletezni, mert etanolos keverékkel a mienk nehezebben is indult, sima benzin a legjobb télre, aztán ha jönnek a jobb idők megint lehet kísérletezgetni....

2011. febr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én Ignisben használom felesben, átalakító nélkül. A fogyasztás kb. 10%-kal nőtt, és a hidegen indítás nehezebb lett.
2011. febr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
új Swift-ben használom,átalakító nélkül 60-40-ben,csak tavasztól őszig.indítás problémamentes, a kocsi lendületesebb kicsit, a fogyasztás sajna nőtt,nem is keveset,eddigi 5,5-ös fogyasztásom ethanollal 7,3-ra, autópályán 140-nél 10-ről 12 literre. szóval amit nyerek a vámon,azt lassan elveszítem a réven...
2011. febr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kicsit több mint 50% etanollal nálam az átlagfogyasztás szűk 11-ről bő 13 literre nőtt, tehát kb. +20%.
2011. febr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Viszont az E85 30%-kal olcsóbb!
2011. febr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az nekem majdnem mindegy, nem megyek sokat.
2011. febr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kisvegh válasza:
ha 30%-al olcsóbb és 20%-al többet fogyaszt, miért éri meg, mivel 50-50be tankolod és még többet is eszik belőle :).
2012. ápr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!