Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes '90-es évjáratú...

Érdemes '90-es évjáratú Passat-ba (1,6 TD helyett 1,9 TDi) motort cserélni?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron vizsgáztatott autóm decemberben motorikusan megadta magát.A szerelő azt javasolta,hogy cseréljem le a kipurcant 1,6 TD motort egy azonos kodú 1,9 TDi-re. Határozottan állítja,hogy minden passzol hozzá és egy ügyes szerelőnek nem okoz gondot a művelet. Olvasva a korábbi hasonló kérdésekre adott válaszokat (amik nem éppen mai keletűek),megkockáztatnék még egy kérdést a fenti mellett. Az én esetemben is szükséges "átépítési engedély"?
2011. márc. 1. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha már úgyis kell cserélni és passzol, miért ne.

Az biztos, hogy új forgalmit kap, amibe az új motorszám be lesz írva.

Hogy milyen engedély kell arról kérdezz meg egy vizsgaállomást a közeledben.

2011. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mivel az akkori Passatokban nem volt 1.9Tdi motor, így esélyes, hogy kell engedély, ha legálisan akarod megoldani.

Apámnak is ilyen kocsija van, marha sok gond volt már a motorjával :S, viszont azok a tdi motorok fényévvel jobbak, még ha csak a 90 lovasat is rakjátok bele.

2011. márc. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A szerelő is ezzel érvel. :-)Azért is nem ajánlotta a 100% típusazonos 1,6 TD-t.
2011. márc. 1. 19:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom ez a malacorrú Passat lehet ha 90-es kiadás. Tényleg érdemes ennyit hernyázni egy 20éven túli autóval?

Nem lefikázni akarom a kérdezőt,csak megérteni mit miért és megéri-e egyáltalán. Nekem anno egy jó öreg dieselnél miután a hengerfejtömítésem adta meg magát olyan összegeket emlegettek,ami után nem egy jó szerelőt akartam,hanem egy jó mély árkot az autónak.Természetesen nem a hf.tömítés lett volna sok,hanem az új hengerfej 70000Ft-ért. (Made in France) :-/

2011. márc. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem építtesd át, ha kis pénzből kijön.

Mivel most volt vizsgáztatva, jó eséllyel nem fognak a motortérbe bele nézni. Ha lejár a műszaki akkor pedig el kell adni.

2011. márc. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdemes ha a kasznit nem ette meg a rozsda.
2011. márc. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!