Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha jogsi nélkül vezetek,...

Ha jogsi nélkül vezetek, megbüntetnek?

Figyelt kérdés
Szóval van jogosítványom csak az autóban maradt amivel a család egyik tagja elment 2 napra , de nekem el kell vinnem autóval a havermat valahova(neki nincs jogsija de a szülei odaadják a kocsit).Ha megállít a rendőr mondjuk igazoltatás miatt, ilyenkor szoktak büntetni emiatt ?
2011. márc. 4. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ebben biztos lehetsz
2011. márc. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Ha van nálad személyi, le tudják kérni az adatokat, hogy van-e érvényes jogsid. Esetleg a számát felírathatnád velük.
2011. márc. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát én egyszer az egész pénztárcám otthonhagytam és 40 km-errel odébb elkövettem egy kisebb szabálysértést, rendőr rögtön levillogott. Se jogsi, se forgalmi, se személyi, semmi papírom nem volt.

De ugye ő le tudja kérdezni, azt mondta, hogy emiatt feljelenthetne, de végül rendes volt és eltekintett a papírok hiányától, csak a szabálysértésért büntetett.

2011. márc. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Van amikor jó fejek, lekérik, látják hogy van, tovább engednek. Viszont van olyan rendőr aki ezért keményen büntet. A joga megvan hozzá, már csak a jóindulatán múlnak a dolgok.
2011. márc. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A többi papírom nálam van , csak a jogsit a kocsiban hagyom hogy ne maradjon itthon , csak este nem jutott eszembe kivenni a onnan , reggel megt már nem volt itthon az autó mikor felkeltem.

Köszönöm a válaszokat.

2011. márc. 4. 12:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem minden rendőr büntet érte. Engem megállított egy kisbusszal, mindent otthon felejtettünk, hármunknál volt 1db lejárt személyi, se forgalmi, se jogsi. Elengedett, hogy menjünk haza a papírokért, nem büntetett. Igaz nagy mákunk volt, mert 10-ből 1 ha ilyen.
2011. márc. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Alapszabaly hogy papirokat SOHA ne hagyd az autoban. Mar csak azert se mert ne konnyitse meg az ember a tolvaj dolgat.

Amugy otthon nem tudom hogy megy, itt ha van jogsid csak nincs nalad, akkor 3 napon belul be kell mutatnod az eloljarosagon, meg becsengetni valami kb huszeuros buntit. Ha viszont effektive NINCS jogositvany, az mar joval huzosabb ugy.

2011. márc. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha elkapnak minimum 4 rongy lesz a büntetés. Feltéve, hogy valamivel tudod igazolni magad, és az autót.
2011. márc. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy aludt aki megállit.
2011. márc. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na megjártam , nem találkoztam rendőrrel szerencsére.Am eddig nekem jó tapasztalataim vannak a rendőrökkel.Köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 4. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!