Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy év múlva elköltözünk az...

Egy év múlva elköltözünk az USA-ba, érdemes előtte megcsinálnom a jogsit, vagy csináljam meg kint? Ott mennyibe kerül vajon és hogy van a rendszer?

Figyelt kérdés
2008. febr. 4. 08:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A magyar jogsi nem ér ott semmit. Duplán szerintem felesleges megcsinálnod. Másrészről odakinn könnyebb is megszerezni. :) Amikor én csináltam (bár én már tudtam vezetni, csak nem fogadták el a magyar jogsit) a vizsgadíj befizetése után írni kellett egy tesztet. Ha nem sikerült, ott helyben még négyszer ismételhette meg az ember (vagyis összesen ötször). Ha ötödjére sem sikerült, újra be kellett fizetni a vizsgadíjat, majd ismét ötször próbálhattad. Nem akarok nagy hülyeséget mondani, de azt hiszem 12 dollár volt vizsgadíj (csak az írásbeli). A vezetésre be kellett jelentkeznem. Úgy tudom, ott nem is muszáj venni helyben órákat oktatótól, de ebben nem vagyok biztos. Beült egy hölgyemény vezetés vizsgakor az autómba, mentünk néhány kört, ennyi. Sikerült is. Magyarországon ennél hosszabb idő. Persze nyilván attól is függ, hogyan kell az embernek vezetés órákat vennie, mennyit, stb.
2008. febr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amit elfelejtettem írni: ez államonként változó. Én Californiáról írtam, 2000-ben.
2008. febr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!