Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szép fényezésű karosszériát...

Szép fényezésű karosszériát elkezdte enni itt-ott a rozsda. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Apró pöttyök indultak el itt-ott elvétve amik kicsik, de sajnos mélyek. Gondoltam, fényezőhöz viszem. Ő el tudja úgy tűntetni, hogy az adott elemet nem kell kompletten újrafényezni, viszont nincs komolyabb színárnyalat eltérés az eredeti színtől? Fontos lenne, hogy a javítás helye ne nagyon látszódjon, viszont nem akarom ezekért az egész kocsit újrafújatni. Hogy megy ez... és főleg mennyiért?
2011. márc. 16. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Lecsiszolod, legitteled, kitöltöd gittel a mélyedéseket majd viheted a fényezőhöz.
2011. márc. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kavicsfelverődés következményei a lyukak? lehet kapni ilyen szinpotlo festéket ilyen kis tubusba. ha nincs rozsda akkor ezzel le lehet festeni és nem is látszik meg és rozsdálsodni se fog. de ha van akkor ne kend rá! mert alatt tovább rozsdálsodik. ez esetben házilag is le lehet csiszolni a rozsdát és ugy ráfesteni de ha preciz munkát akarsz akkor karosszériáshoz kell vinni ami nem olcso. ugy tudom elemenként 25e-30e ft.
2011. márc. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
most látom hogy írtad hogy mélyek a lyukak... háát akkor már itt nagyobb a baj. mindenesetre meg tudod csinálni házilag hogy ne rozsdálsodjon tovább de az meg fog látszani föleg ha gittelni is kell. szoval ha azt akarod hogy ne legyen feltünö akor azt szakemberhez kell vinni:(
2011. márc. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ráadásul,amiről Te beszélsz,kedves Kérdező,azt pontkorróziónak vagy lyukkorróziónak nevezik.Ez a legaljasabb módja arozsdásodásnak,mert ez nem terjed szét,felületi korrodálódást okozva,hanem,mint egy tű,úgy hatol keresztül a fémen.Ebből egyre több lesz majd és,ha jól emlékszem,azért lesz ilyen,mert a festés apró pici repedéseiben megáll a pára és ott kezdi emészteni.Sajnos nekem is ez a problémám,de szerintem csak a teljes rozsdátlanítással és újrafújással tudod megmenteni.-Bár tanultam ilyesmit,nem vagyok hozzáértő,ezért ne vegyél mérget arra,amit mondtam.Csak ezt gondolom.
2011. márc. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!