Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért húzzák le az emberek az...

Miért húzzák le az emberek az olasz autókat?

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 06:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ott van pl. a Fiat Marea Weekend.K_rva jó autó nagy,kényelmes jó menettulajdonságokkal,kedvező fogyasztással,és nem utólsó sorban jó korrózióvédelemmel,ami pl. egy astráról nem mondható el.Mégis egy 1998-as Marea 3-400ezer ft ellenben az astra 6-700 ezer.Én nem adnék 2x többet egy astráért!Szerintem ez sznobizmus,hogy mert "német autó"

Szerintetek???

2011. márc. 17. 06:55
 2/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a bevált szokások, pl Opel sose kop el, stb. Még nem volt olasz autóm, de azt mondta pár autós ismerősöm, hogy azokban nem olyan jó a fűtés se...ezt se megerősíteni, se megcáfolni nem tudom.
2011. márc. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nekem olasz motor van az autómban(VM). Gyenge konstrukció. Egyszer meghajtod és hengerfejes lesz és nem a tömítés ég ki hanem reped a hengerfej!

Ez írható az olaszok számlájára. 15 éves konstrukciónál sem javították a hibát. A vezérműlánc szakadásról nem is beszélek.

2011. márc. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 AtyeszLL ***** válasza:

A használtautók ára reálisan tükrözi azok egymáshoz való értékét.

Az olasz autóknak a villamoságuk híresen rossz.

Nekem is volt, és volt, hogy megmagyarázhatatlan okból nem indult be.

A népítélet oldal a totalcar.hu-n pont arra való, hogy véleményeket olvass autókról.

2011. márc. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amikor kocsit választottam, nálam is szóbajött a Fiat punto, bravo. Aztán beleolvastam pár olasz autós fórumba, és gyorsan el is felejtettem őket. Sorra az elektronikus hibákról, olajfogyasztásról, megoldhatatlan injektorhibákról, hirtelen lerobbanásokról számoltak be. Végül japán kocsit vettem, nem is bántam meg.
2011. márc. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
...aztán biztosan vannak olyan tipusok / szériák, amik nagyon jól sikerültek, strapabírók...
2011. márc. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Röviden tömören! Ha megveszed megtudod miért is annyi.

Nekem volt fiatom 2000 évjárat 60.000km-el többszázzal olcsóbban mint a korához illő német pláne japán autók.

Jó vétel! Miért is adnék ugyanazért százezrekkel többet.

Nemsokra rá már jócimborája lettem a helyi olasz alkatrészkereskedőnek. Ez itt egy nagy család ha nem is naponta ,de hetente havonta visszatérő vendég lettem a többi olaszautóssal egyetemben. Azt is elárulom nem a légkör tetszett annyira hanem örökké turnom kellett az autót. Végül 1,5év után feladtam és pá. Csak egy példa: Nissan Primera 2,0td 96-os 300,000km-el. A féken és két lengőkarszilenten kívül eddig még nem kellett cserélni semmit csak kötelező szervíz. Tudom mert családban van.

2011. márc. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nekem is olasz autóm van(Fiat Palio 1999-es)Tavaly amikor vettem ennyi pénzért csak egy szétrohadt astrát kaptam volna,aminek egy vagyon a kilakatolása,és a fényezése,vagy egy pár évvel öregebb golfot ami szintén pénztemető lett volna.Igy hát a Fiat mellett tettem le a voksot,mert szép,kényelmes,és jó vezetni.Kellett rá költenem kb 100ezer ft-ot de megérte,mrt van egy jó autóm,ami nincs szétrohadva
2011. márc. 17. 14:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy pl. a volkswagenekért sokszor irreálisan magas árat kérnek, csak azért, mert vw. Az is tény, hogy az astrák szanaszéjjel rothadnak, foltozhatja az ember éjjel-nappal. Viszont az olasz, és francia autókról sehol nem hallani egybehangzóan jó véleményeket. De ha jó szériába nyúltál, akkor nincs gond. Pl. az uno-k között is voltak szériák, amik huszonévesen a mai napig szépen futkosnak. Sok szerencsét a géphez!
2011. márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 omadjoe ***** válasza:
én 10 éve Fiatozom. volt egy Unom amit 22éves korában kellett elöször karosszériás munkát csinálni. a karosszériás el sem akarta hinni, h. fiat , és a 22 éves kora létére minden a gyári volt rajta, küszöbök, tornyok, taposolemezek, sárvádö ívek. amik leggyorsabban porladtak az Unokon. tény, és való mindig kellett szerelnem az autot. de ennyi pénzért, ilyen felszereltségü autot nem kaptam volna. Most Mareám van 4 éve, és annak ellenére, h. itt is meg vannak az elektromos problémák, nagyon szeretjük. az igaz, h. auto legalább 3x volt törve. aposom, v. a keresztapám Opelje meg nekem nagyon fapados egy Fiat után. közeli rokonságunkban csak opeleket, és Suzukikat lehet találni. keresztapám Opelje egy idös a Mareámmal, és rohad. az enyém nem , mert galvanizált!
2011. márc. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!