Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kit nevezhetünk rutinos...

Kit nevezhetünk rutinos vezetőnek?

Figyelt kérdés

A rutint évek alatt lehet összeszedni, de viszont elvileg nem ugyanaz, ha valaki nagyrészt csak autópályán ment, vagy ha ugyanezt a városban.

Viszont ez alapján egy kamionosra nem mondhatjuk akkor, mert kb 1millió km után, nagyrészt csak autópályán ment. Nem igaz? Bocsi ha hülyeséget beszélek, javítsatok ki!


2011. márc. 20. 11:45
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
54%
Rubens Barichello
2011. márc. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
84%
Szerinted egy kamionos nem rutinos? ne általánosítsd őket. Minden kamionosnak egyszer be kell érni a városba. ott viszont jól jöhet a rutin,mondjuk beállni egy 2méteres kapubeállóba tolatva és oldal irányból.ide azért kell rutin ezt ne felejtsd el.Szóval nekünk is van rutinunk az ilyesmiben és nem csak pályákon közlekedünk.
2011. márc. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
utolsó: Ismerem a kamionos munkát, több ismerősöm kamionos :) Csak példaként hoztam fel, hogy ki rutinosabb, az aki a pályán megy sokat vagy városban közlekedik többet?
2011. márc. 20. 12:11
 4/34 anonim ***** válasza:
77%
Általánosságban, ha már megvan az az 50.000km, már kezded kapisgálni a vezetést.
2011. márc. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 St.Germain ***** válasza:
94%

Hát szerintem itt is inkább az számít ki mennyire figyelmes. Van aki levezethet millió kilométereket, akkor sem számít rutinosnak.


Ha tudsz olyan dolgokra figyelni, amiből meg tudsz ítélni egy szituációt, meg tudod azt ítélni, hogy hogyan jönnél ki belőle, és egy esetleges gondnál tudsz jól reagálni, akkor kezdesz rutinos lenni. Ha vezetésnél nem görcsölsz, hanem tudsz több mindenre is egyszerre figyelni, akkor talán kezded érteni, hogy is működik ez.


Csak egy példa, én rendszerint figyelem a parkoló autók alját is, egyszer egy kutyának a lábát, egyszer meg egy kisgyerek lábát vettem így észre, mindkettő kiszaladt, de akkor már lelassítottam annyira, hogy nem kellett még nagyobbat sem fékezni.


A kamion sofőr egy érdekes téma. Nem arról van szó, hogy ők nem tudnak vezetni, de a rutinjuk nem a megtett km-ekből jön, hanem abból, hogy a sok km alatt sok mindent láttak. Tényleg nem nagy művészet 80-90-nel végig menni egy 300 km-es autópálya szakaszon. Ott a tolatásokhoz kell ügyesség, de ez még nem rutin.


Én csúsztam meg autóval, volt hogy direkt, és az nagyon jól jött akkor, amikor nem direkt csúsztam meg. Blokkolt be motor első kereke, és kezdett az is kicsúszni, fék egyből el, csak egy kicsit kellett letalpalni, de nem volt perecelés (szerencsére).


50.000 km meg egy nagy semmi. Akkor még fogalma sincs az embernek a vezetésről. Én nem olyan régóta vezetek (autó, motor), de a megtett kb 350.000 km arra volt jó, hogy már nem esek zavarba ha valami gáz van. De van még hova fejlődni.


És, hogy ki a rutinos vezető? Ez olyan, mint a bölcs ember. Nem az a bölcs aki már 100 éves, hanem az aki jó következtetéseket von le mások tanulságos eseteiből. És lehet ez az illető akár huszon-éves is.

2011. márc. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
36%
a kérdező tutira nemvezetett még 1000km-t se.
2011. márc. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ezt miből vontad le kedves utolsó, de kb 15000 km nél járhatok :)
2011. márc. 20. 14:44
 8/34 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem még, hogy szerintem autópályára is kell a megfelelő tapasztalat, természetesen nem annyi, mint városban.
2011. márc. 20. 14:49
 9/34 anonim ***** válasza:
38%
járhatsz? akkor az gyalog van.
2011. márc. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
35%

ha vezettél volna akár csak 150 kilómétert nemhogy 15ezret akkor nemkérdeznél ilyet.

de ha megnyugtat akkor rutinos vagy biztos.

2011. márc. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!