Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az az S-line?

Mi az az S-line?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az Audi típusaihoz rendelhető, sportosnak szánt felszereltségi csomag. Feszesebb, néha ültetett futómű, látványos feliratok, alumíniumhatású díszlecek és egyebek jellemzik. Nincs semmi műszaki átalakítás mögötte, a motor és az erőátvitel változatlan marad, ezek csak külső díszítőelemek.
2011. márc. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Másodiknál a pont, gyakorlatilag ugyanaz, mint a BMW-nél az M-Paket.
2011. márc. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Áhá, az elsőt meg már törölték is :D
2011. márc. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 T5- ***** válasza:

Én még annyit tennék hozzá az előttem szólókhoz, hogy úgy tudom, hogy az S-es modelleket quattro hajtással szokták kiadni, nagy 17", 18"-os felniken mostanában. S-line sport ülésekkel, néha módosított lökhárítókkal.

Az "S" a sportra utal.

Ha erősebbre is vágyunk akkor arra ott az RS azaz RennSport amit Racing Sportnak lehetne hívni. Itt már a motorhoz is hozzá nyúlnak az ingolstadtiak.

2011. márc. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

S-Linet én csak kombiban vennék, mert csak ott látszik!

Ha megnézed a sima A4 avantot és az S4 avantot, észreveszed hogy az S4-nek sokkal jobban megvan döntve a hátsó csomagtérajtója, és a Porsche Panamera-ra hasonlít!

Csak a kombiknál lehe észrevenni (feltűnőbben észrevenni...)

2011. márc. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne keverjük az Audi "S" sorozatú modelljeit és az S-line felszereltséget. Nem ugyanaz...

Az "S" modellek hivatalos típusmegjelölésében a fent említett betű szerepel, illetve egy szám, ami azt jelöli, melyik modellsorozatra épül. Vagyis az A4-esre épülő S-sorozatú Audi az S4. Ez korábban kicsit másképp volt, de ebbe most ne menjünk bele. Ezek az alapjukat adó sorozatra épülnek, de a karosszérián is vannak komoly módosítások: átszabott lökhárítók, szélesített kerékjáratok, hátsó szárnyak, küszöbidomok, stb. Egy motorral kaphatóak, amelyet külön a típushoz építenek, hangolnak. Az erőátvitelük is egyedi szokott lenni, ott sincs választási lehetőség. A futómű is más, a fékrendszer is a kicsit nagyobb tempóhoz igazodik. Az RS-sorozat is ilyen, csak ott kicsit jobban "elgurul a gyógyszer".

Az S-line felszereltség viszont "mezei" Audikhoz kérhető, majd' mindegyik típushoz és motorhoz. A karosszéria nem változik, csak felkerül egy-két diszkrét légterelő, néhány díszléc, bent pedig más anyagú kárpit, mindenféle logók és néhány látványos dizájnelem dobja fel a hangulatot. Ám ezek gyakorlatilag szériakivitelű autók.

2011. márc. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 T5- ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a S-line-ban benne van a bőr sportülés, kormány, a nagy kerekek és néha a légterelő is. Az említett kiegészítők és sportosabb futómű mellett.

Javítsatok ki ha tévedek.

Utána néztem és a quattro hajtás nincs benne, ezért elnézést kérek.

És igen az S Line-os modelleket én sem akartam egy kalap alá venni az S és RS Audikkal. Bocs ha félreérthető voltam.

2011. márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Koaxk Ábel ***** válasza:

Bár régi kérdés, de szerintem mai napig homály van a témában sokak fejében, így hozzászólok!


a #6-os nagyjából korrektül leírta!


Bár kiemelte, hogy egy S Audinál a futómű, és a motorhangolás is más, azt azért megjegyezném, mert a leírásból ha laikusként olvasnám, nem jönne át, hogy itt bizony lóerőben is komoly lépésről beszélünk egy adott típus alapmodelleihez képest is. Sőt úgy tudom nincs is olyan S Audi ami nem tudna legalább 6 másodperc alatt 100-on lenni, ami elég komoly gyorsulási adatnak számít széria autóknál!


Ezért is nagy hiba S-Line dolgokat keverni valódi S Audival, az RS-ről meg ne is beszéljünk!


Ami még fontos különbség egy alap S-line vagy S és RS modell között, hogy az utóbbi kettőnél alap a Quattro azaz az összkerék hajtás!

Ezt senki nem írta le, de talán az egyik legfontosabb technikai dolog!

2022. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Koaxk Ábel ***** válasza:

Eszembe jutott még 2 dolog amit az előző kommentemben nem írtam le!


Kifejezetten az S modelleknél vagy 15 éve legalább unikum, hogy 4 kipufogó van az autón, ami olyan 4 ezres fordulat környékén üvölteni kezd, az alatt csak finoman duruzsol! :) A sima A szériás Audikat nem szerelik 4 kipufogóval gyárilag még S-Line vátlozatnál sem!


Valamint ami szintén nagy különbség, hogy a széria A modelleket az Audi gyártja még az S és RS szériákat az Audi Sport készíti, vagyis az Audi-nak a kifejezetten sportkocsikra specializálódott leányvállalata gyártja, hangolja stb...!

2022. márc. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!