Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A korszerű személyautók...

A korszerű személyautók motorjai, miért vezérműszíjjal készülnek?

Figyelt kérdés
A láncos vezérlés gyakorlatilag karbantartásmentes az első 100-150 ezer km-ig és a szakadás is valószinűtlenebb, mint a szíjnál. Van valamilyen technikai oka ennek, vagy csak azért van, hogy a szervizben több mindent cserélhessenek ki.
2011. márc. 20. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:

A vezérműszíj sem olyan ördögtől való dolog, mint sokan mondják. Egyébként vannak őneki előnyei is. A motor könnyebb és rövidebb lehet. Nincs ott a nehéz lánc és a neki kialakított szekrény. A szíjhajtást a motoron kívül kisebb helyen lehet elvezetni és cserélni, beállítani is egyszerűbb, mert nem kell az olajtérben matatni, nem lehet semmit sem beleejteni a karterba. Ezen kívül a vezérlés tehetetlensége is kisebb, ez a pörgősségre jó hatással van.

Elméletileg a vezérműszíjnak is sokáig kell bírnia. Ha szakad vagy átugrik, ott az eseten megkockáztatom, hogy 90%-ában valamilyen karbantartási hiba van a háttérben. Elmaradt feszítés, megnövekedett terhelés (mondjuk felhúzott nyomású PD TDI szivattyúfúvókák), időben vagy kilométer-teljesítményben túlhordott szíj. Az előbbi a gyakoribb, mert "nem megyek én sokat, Karcsikám, évente talán ha 5-6000 km megvan", csakhogy a műanyag akkor is elöregszik 6-8 éves korára, ha alig használják.

2011. márc. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én minden esetre akkor is lánc párti vagyok, sokkal jobb érzéssel tölt el hogy olyan nagy nehéz lánc van a meghajtáson mint egy olyan "vékonyka" szíj.


És mielőtt a lánc elszakad elkezd csörömpölni szóval ott ha hozzáértő az ember a szakadásból nem lesz probléma.

2011. márc. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hopp kicsit rosszul írtam, úgy akartam hogy nem lesz belőle probléma mert leállítják az autót mielőtt elszakad.
2011. márc. 21. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kis tömeg miatt, meg a szerelőknek is meg kell élni majd valamiből. De van olyan láncos is ami még az 50ezret sem bírja ki, olyan gyenge a lánca. Nekem meg fogaskerekes motorom van ami abszolút karbantartásmentes. Ez viszont ritka(VM).

Tudnának elég kevés ráfordítással sokkal tartósabb autókat csinálni, de az nagyon nem érné meg nekik, mivel alkatrészekből többet keresnek mint új autóból.

2011. márc. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek.
2011. márc. 21. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!