Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan lehetne megtudni...

Drz1500 kérdése:

Honnan lehetne megtudni pontosan (hivatalosan) milyen szabályok vonatkoznak az enduro motorosokra a természetben?

Figyelt kérdés

Konkrétabban pár példa:

1. Ha földútról nem térek le, (nem ösvény!) és nincs külön jelzés (természetvédelmi terület, magánút stb.) akkor nincs semmi gond? Még akkor se, ha erdőn megy keresztül?

2. Ha mezőgazdasági területről (földút) rátérek egy olyan útra amelyik már (magánút, vagy már természetvédelmi területhez tartozik) és van is tábla az út 2 végében, de ahol én rácsatlakoztam, ott nem volta feltüntetve, (ergo, nem tudhattam róla) akkor büntethető vagyok -e vagy sem?


Milyen jogok illetnek meg, ha egy erdész el kezd kötözködni? (szem előtt tartva, hogy rendszámos motorral, nem cross gumival, nem száguldozva...)


Honnan lehet olyan (papír alapú) térképet szerezni ahol fel vannak tüntetve a védett területek? (a netes nem jó, nem tudok netre csatlakozni a rét közepén...+ sokszor nem lehet tudni, hogy merre fog kilyukadni az ember)


Megoldást keresek, nem vitát nyitni arról, hogy kinek tetszik vagy sem. (Nem csak a büntethetőség miatt keresem a megoldást, hanem én se szeretnék olyan helyen menni, ahol ez problémát okoz.)


2011. márc. 30. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát arra külön útszakaszok vannak megszabva de ezt azt hiszem hogy a forgalmi osztály rendelkezik ilyen térképpel.Az erdésznek nincs jóga kötözködni csak akkor ha lezárt utra tértél és tiltva van.A nettről leveheted a térképet másolóval és kész.
2011. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Magam is endurózom és erre szerintem nincs felkészülve a magyar jogrendszer. Ha nem motorozol természetvédelmi területen, akkor szerintem ugyanolyan jogok illetnek meg mint egy simsonos bácsit az erdei úton. Legfeljebb szólhatnak hogy magánterületen vagy és többet ne arra menj.

De mivel nincs szabály minden hatóság kénye kedve szerint intézkedik, motort elkoboz stb. Én nem ajánlom a rendszámmal motorozást az erdőben. A természetvédelmi területeket meg megtalálod a neten és kerüld is ezeket!

2011. márc. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Most találtam:

[link]

térkép: (bár elég béna) [link]


Kiragadva belőle egy részletet:

"Tehát, ha az út kezelője nem jelzi, hogy a tulajdonában levő út közforgalom elől le van zárva, azt a közúti közlekedésre vonatkozó szabályok figyelembe vételével bárki használhatja, amennyiben az tényleg bejegyzett, helyrajzi számmal rendelkező út."

Viszont:

38. § (1) Védett természeti területen a természetvédelmi hatóság engedélye szükséges különösen:

i) közösségi és tömegsportesemények rendezéséhez, sportversenyhez, technikai jellegű sporttevékenység folytatásához;

j) járművel történő közlekedéshez, az arra kijelölt utak, az engedélyezett tevékenységek végzéséhez szükséges munkagépek, valamint a feladatukat ellátó - külön jogszabályokban erre feljogosított - személyek járművei kivételével.


Most akkor hiába megyek közúton ha az természetvédelmi területre megy be (és lelopták, vagy eleve nincs tábla) akkor megbírságolhatnak... (hogy nincs engedélyem...)


Ha találok még valami használható infót kirakom, hátha másnak is segít.

Még egyszer köszönöm a válaszokat.

2011. márc. 31. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!